×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jeden z najważniejszych placów w Łodzi do remontu. Rusza przetarg

  • Autor: UMŁ
  • 30 maj 2022 09:00
Jeden z najważniejszych placów w Łodzi do remontu. Rusza przetarg
Jeden z najważniejszych placów w Łodzi do remontu. Rusza przetarg, fot. UMŁ

Jeden z najczęściej krytykowanych placów w Łodzi, plac Dąbrowskiego, niebawem ma zmienić swoje oblicze. Miasto szuka architektów i ogłasza przetarg.

REKLAMA

  • Łódź szuka architektów, którzy zaprojektują na nowo jeden z najważniejszych placów w Łodzi - plac Dąbrowskiego.
  • Pewne jest, że pojawi się na nim więcej zieleni.

– Plac nie spełnia oczekiwań mieszkańców, jest niezmiennie krytykowany. Czas go zmienić. Ogłosiliśmy właśnie przetarg na przygotowanie nowego projektu. Będzie to wyjątkowy konkurs, ponieważ architekci koncepcję mają stworzyć wspólnie z łodzianami – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii.

Pracownie, które złożą oferty do przetargu, będą oceniane na podstawie dwóch kryteriów. Pierwsze z nich to pomysł na włączenie i zaangażowanie mieszkańców w prace projektowe. Drugie to wstępna wizja placu. 

Plac Dąbrowskiego w Łodzi niebawem przejdzie metamorfozę, fot. UMŁ
Plac Dąbrowskiego w Łodzi niebawem przejdzie metamorfozę, fot. UMŁ

Architekci, którzy okażą się najlepsi, zaprojektują plac w dwóch etapach. Najpierw przygotują kilka wariantów rozwiązań problemów, z jakimi boryka się pl. Dąbrowskiego. Te zostaną poddane konsultacjom z łodzianami. Wybrane rozwiązania zostaną następnie zamienione w projekt. 

– Kiedy będziemy już mieli koncepcję, która odpowiada oczekiwaniom mieszkańców, ogłosimy przetarg na wykonawcę przebudowy. Ekipy budowlanej możemy się spodziewać na placu w przyszłym roku – zapowiada Riemer.
Aby dobrze przygotować się do przebudowy placu, miasto przeprowadziło jesienią zeszłego roku konsultacje. Wśród propozycji pojawiły się: zwiększenie ilości zieleni, usunięcie górnej części fontanny, uporządkowanie części z kioskami kwiaciarni, wprowadzenie gastronomii, umożliwienie przejścia z ul. Knychalskiego bezpośrednio na plac oraz uporządkowanie kwestii parkowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie