×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jeden z największych biurowców w Krakowie już z wiechą

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 20 paź 2022 09:58
  • Zaktualizowano: 20 paź 2022 09:59
Jeden z największych biurowców w Krakowie już z wiechą
Biurowiec Kreo w Krakowie, proj. pracownia architektoniczna Q-arch, fot. mat. prasowe Ghelamco

Na realizowanym w Krakowie przez Ghelamco biurowcu Kreo zawisła wiecha. Projekt stworzyła pracownia architektoniczna Q-arch.

REKLAMA

  • Na krakowskiej inwestycji Ghelamco, biurowcu Kreo, zawisła wiecha.
  • Obiekt zapewni najemcom łatwe w aranżacji biura o powierzchni piętra ponad 2,7 tys. mkw.
  • Biurowiec wyróżniać będzie elegancka, ponadczasowa architektura i innowacyjne rozwiązania.
  • Za projekt architektoniczny Kreo odpowiada krakowska pracownia architektoniczna Q-arch.
  • Oddanie do użytku zaplanowano na przyszły rok.

Na budowie Kreo, który powstaje przy ulicy Wadowickiej 12 w Krakowie, osiągnięto kolejny kamień milowy – zakończona została budowa konstrukcji nadziemia. Teraz prace skoncentrowane są na wykonaniu elewacji i wnętrzach obiektu.

Kreo w budowie, fot. mat. prasowe Ghelamco
Kreo w budowie, fot. mat. prasowe Ghelamco

Nad konstrukcją Kreo zawisła wiecha symbolizująca ukończenie kluczowego etapu budowy. Nowoczesny, 8-piętrowy budynek zaoferuje najemcom ponad 24 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej. Jest to kolejny, po biurowcu .big, projekt Ghelamco w Krakowie.

– Budujemy jeden z największych biurowców w Krakowie, co oddaje naszą wiarę w ten rynek. Stolica Małopolski należy do najdynamiczniej rozwijających się ośrodków biznesowych w Europie Środkowo-Wschodniej i jest drugim rynkiem biurowym w Polsce. Kreo stanie się idealnym miejscem dla ambitnych, prężnie działających firm, dla których liczy się innowacyjność, kreatywność i zrównoważony rozwój – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Za projekt architektoniczny Kreo odpowiada krakowska pracownia architektoniczna Q-arch. Generalnym wykonawcą biurowca jest firma Mota-Engil Central Europe. Budynek zostanie oddany do użytku w przyszłym roku.

Obiekt zapewni najemcom łatwe w aranżacji biura o powierzchni piętra ponad 2,7 tys. mkw. Biurowiec wyróżniać będzie elegancka, ponadczasowa architektura i innowacyjne rozwiązania. Do dyspozycji użytkowników zostanie oddany taras na dachu, z którego rozciągać się będzie widok na panoramę Krakowa.

Wiecha na budowie Kreo, fot. mat. prasowe Ghelamco
Wiecha na budowie Kreo, fot. mat. prasowe Ghelamco

W samym budynku znajdą się udogodnienia dla rowerzystów, w tym parking na ponad 70 rowerów, prysznice oraz szafki. Użytkownicy samochodów skorzystać będą mogli z ponad 300 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowych 24 miejsc przed biurowcem. W środku przewidziano także stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Teren wokół biurowca wypełni się zaś nowymi nasadzeniami. Jak wszystkie inwestycje Ghelamco, budynek będzie certyfikowany w systemie BREEAM. 

Zaletą inwestycji jest lokalizacja, która pozwala na łatwy i szybki dostęp do ścisłego centrum Krakowa. Położenie Kreo zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej i rowerów – dojazd do Starego Miasta zajmuje nie więcej niż 10 minut, z kolei samochodem do lotniska Balice można dojechać w 25 minut.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie