REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Jeden z największych parków w Tychach odzyskał blask

  • Autor: UM Tychy
  • 30 mar 2018 10:50
Jeden z największych parków w Tychach odzyskał blask
fot. mat. UM Tychy
Jeden z największych parków w Tychach odzyskał blask
Jeden z największych parków w Tychach odzyskał blask
Jeden z największych parków w Tychach odzyskał blask

Dobiegają końca prace związane z rewitalizacją jednego z największych w Tychach parków. Od 2012 roku powstały tam m.in. plac zabaw, siłownia plenerowa, tężnia solankowa, ścieżki, oświetlenie, mała architektura itp. Na początku kwietnia zostanie uruchomiona tężnia solankowa, a w ciągu najbliższych tygodni zakończą się roboty związane z budową fontanny, górni saneczkowej i szaletu publicznego.

REKLAMA

Park zlokalizowany pomiędzy ulicami Tischnera, Sikorskiego i Uczniowską zaczął się zmieniać w 2012 roku – wówczas powstał tam zaprojektowany przez Grzegorza Ratajskiego, pomnik Ofiar Katynia, a wokół niego ławeczki, ścieżka, oświetlenie.

Rok później – w 2013 roku za blisko 560 tys. złotych wykonano aleję tzw. Aleję Dębów, łączącą hale sportową z kościołem błogosławionej Karoliny Kózkówny.  W 2015 roku powstała ścieżka prowadząca od ulicy Uczniowskiej do kościoła wraz z  oświetleniem. Rok później w parku powstały kolejne ścieżki (blisko 4,5 tys.m2 ścieżek), kilkadziesiąt sztuk ławek, oświetlenie, plac zabaw z huśtawkami, karuzelami, linarium, stojaki rowerowe i siłownia plenerowa. Wydano na to blisko 2 miliony złotych.

W ubiegłym roku za blisko 1,5 miliona złotych w parku powstała tężnia solankowa.

- Długość ścian bocznych tężni - drewnianej budowli pokrytej gałązkami tarniny i nawiązującej kształtem do budynku urzędu miasta wynosi 69 metrów, wysokość – 6,7 metra. Dookoła tężni można nie tylko spacerować, w ramach projektu zostały zamontowane także ławeczki - mówi Miłosz Stec, z-ca prezydenta Tychów ds. infrastruktury.

Mikroklimat powstały wokół tężni wykorzystywany jest m.in. w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii i w przypadku ogólnego wyczerpania.

W trakcie realizacji są roboty związane z budową fontanny, szaletu publicznego i górki saneczkowej – całość kosztuje 1 762 021,00 złotych i ma być gotowa w ciągu najbliższych tygodni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie