Jedna z najbardziej klimatycznych uliczek na bielskiej starówce odzyska blaskPAP - 01-06-2020 11:19


Remontu doczeka się urokliwa, ale bardzo zaniedbana ulica Schodowa na bielskiej starówce. Został ogłoszony przetarg przez komunalny Miejski Zarząd Dróg na wykonanie projektu prac. Termin składania ofert upływa pod koniec czerwca – podał magistrat.

Wyłoniony w przetargu wykonawca miałyby 10 miesięcy na wywiązanie się z umowy.

Jacek Kachel z wydziału prasowego magistratu podał, że projekt przebudowy objąłby ul. Schodową wraz ze schodami przy ul. Zamkowej 8. Zamówienie obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej. "Zwycięzca przetargu będzie musiał wykonać m.in. projekt budowlany, wykonawczy, tymczasowej i docelowej organizacji ruchu, a także (...) przygotować dokumentację przetargową i służyć wsparciem MZD" - wskazał.

O potrzebie remontu ul. Schodowej w Bielsku-Białej mówiło się w mieście od dawna. Zapowiadał go m.in. prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, wskazując kilka miesięcy temu, że to miejsce jest wyjątkowo urokliwe, ale i mocno zaniedbane.

Ul. Schodowa, która odchodzi bezpośrednio od bielskiego Rynku, jest jedną z najbardziej klimatycznych ulic w mieście. Młode pary często robią na niej czarno-białe zdjęcia retro. Zdaniem rzecznika władz samorządowych Tomasza Ficonia, to, co sprawdza się jako atrakcyjne tło na planie zdjęciowym, niekonieczne musi być estetyczne.

Ul. Schodowa "zagrała" w filmach "Idę przez ten świat" Stanisława Janickiego i "Kret" Rafaela Lewandowskiego.