REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Jedna z najbardziej znanych dzielnic Gdyni zmienia oblicze

  • Autor: UM Gdynia
  • 16 lip 2018 10:41
fot. pixabay.com

Rozpoczął się pierwszy etap przebudowy Kamiennej Góry. Powstanie nowa zadaszona scena, na której będą odbywały się koncerty muzyki promenadowej, winda, która połączy górny i środkowy taras parku oraz publiczna toaleta. Górny taras zyska również nową nawierzchnię. Prace mają się zakończyć w marcu przyszłego roku.

REKLAMA

Wykonawca zaczął prace od ogrodzenia części parku i przesadzenia róż, które znajdą swoje miejsca w różnych dzielnicach miasta. Zamiast nich pojawi się nowa roślinność kwiatowa. Zgodnie z wnioskami mieszkańców przebudowane zostaną również ciągi piesze. Będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, starszych, jak i osób z wózkiem dziecięcym. Nowa nawierzchnia na tarasie środkowym, pozostanie nawierzchnią mineralną - podaje oficjalny portal miejski Gdyni.

Scena zyska zadaszenie membranowe, co umożliwi przeprowadzanie koncertów przez cały sezon, podczas różnych warunków atmosferycznych. Widzowie skorzystają z nowych siedzisk, a artyści z zaplecza, na którym będą mogli schować instrumenty, przebrać się i przygotować do występu. Winda umożliwi swobodne przemieszczanie się pomiędzy tarasami parku z pominięciem schodów i podróży dookoła. Naprawy doczekają się istniejące kamienne murki. Powstaną też nowe, pasujące do tych, które znamy z całego terenu Kamiennej Góry. Zamontowane zostaną nowe ławki i kosze na śmieci.

Dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu spacerowiczów na całym terenie zostanie zainstalowane nowe oświetlenie oraz kamery monitoringu miejskiego. Ogólnodostępna toaleta powstanie przy windzie łączącej ze sobą tarasy parku. Prace zakładają również wykonanie koniecznej kanalizacji wodnej, sanitarnej i deszczowej. Jest ona potrzebna również w celu wykonania fontanny i wodnego placu zabaw, który powstanie podczas kolejnego etapu modernizacji parku. Kamienna Góra zyska również nową, wzbogaconą szatę roślin ozdobnych.

Wykonawcą prac jest firma AM-FOR Arkadiusz Fortuna z Włocławka, wyłoniona w drodze przetargu. Pierwszy etap prac zakończy się w marcu przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie