×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jedna z najważniejszych inwestycji Wyspy Spichrzów już z wiechą

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 27 maj 2023 13:50
  • Aktualizacja: 27 maj 2023 13:55
Jedna z najważniejszych inwestycji Wyspy Spichrzów już z wiechą
Na budowie Granarii zawisła wiecha, fot. mat. pras.

Realizacja Granarii na Wyspie Spichrzów w Gdańsku osiągnęła stan surowy otwarty. Z tej okazji dokonano symbolicznego zawieszenia wiechy.

REKLAMA

  • Realizacja kolejnego etapu zabudowy wielofunkcyjnej Granaria na Wyspie Spichrzów w Gdańsku osiągnęła stan surowy otwarty.
  • Granaria ma dostarczyć łącznie około 25 tys. mkw. powierzchni użytkowej o charakterze mieszkalnym, hotelowym i usługowym.
  • Zgodnie z założeniami oddanie gotowej inwestycji do użytkowania planowane jest w połowie 2024 r. 

W ramach kolejnego etapu projektu Granaria, realizowanego na terenie 3 kwartałów na północnym cyplu Wyspy Spichrzów, ograniczonych ulicami Stągiewną, Chmielną, Pożarniczą i Motławską, powstają budynki o charakterze mieszkalnym, hotelowym i usługowym. Ich łączna powierzchnia wyniesie blisko 25 tys. mkw. Budowa inwestycji osiągnęła właśnie stan surowy otwarty, co oznacza zakończenie prac żelbetowych oraz konstrukcji drewnianej dachów. Autorami koncepcji architektonicznej II etapu projektu Granarii, nawiązującego do stylu, w jakim budowane były historyczne spichlerze, są Mąka Sojka Architekci. Za realizację inwestycji odpowiedzialna jest Korporacja Budowlana Doraco.

W uroczystości symbolicznego zawieszenia wiechy na Granarii udział wzięli przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy oraz podwykonawców.

- Realizacja wielofunkcyjnej inwestycji jest bardzo ciekawym projektem pod względem inżynierskim, wpisującym się doskonale w nasze kompetencje. Wyzwaniem jest m.in. połączenie nowoczesnej zabudowy z historycznym charakterem tej części Gdańska. Naszym celem było m.in. zabezpieczenie istniejących obiektów zabytkowych Spichlerzy: Steffen, Kamienny Niedźwiedź i Żołądź oraz Turek i ich wkomponowanie w nowobudowana zabudowę kwartałów i ich wykończenia – powiedział Radosław Preiss, Wiceprezes Zarządu Korporacji Budowlanej DORACO.

W ramach części mieszkaniowej Granarii powstanie łącznie około 500 apartamentów o zróżnicowanym metrażu. Z kolei od ulicy Stągiewnej będzie funkcjonował hotel z 325 pokojami. Niewątpliwym atutem zabudowy będzie ogólnodostępny pasaż biegnący od ulicy Stągiewnej poprzez wnętrza wszystkich trzech kwartałów, pełniący rolę wielofunkcyjnej przestrzeni, w której będzie możliwość realizacji np. wystaw czasowych, czy targów. Pasaż będzie zadaszony, dzięki temu rozwiązaniu przestrzeń na parterze będzie mogła być użytkowana przez cały rok, nie tylko w okresie letnim.

W ramach części mieszkaniowej Granarii powstanie łącznie około 500 apartamentów o zróżnicowanym metrażu, fot. mat. pras.
W ramach części mieszkaniowej Granarii powstanie łącznie około 500 apartamentów o zróżnicowanym metrażu, fot. mat. pras.

Oddanie do użytkowania części mieszkaniowej planowane jest w czerwcu przyszłego roku, a części hotelowej dwa miesiące później, czyli w sierpniu 2024 r. Stan zaawansowania prac elewacyjnych oraz pokrycia dachowego jest na poziomie 35 proc. Natomiast prace wewnętrzne instalacyjne i wykończeniowe są zrealizowane w 45 proc. W ramach projektu wykonywany jest również okoliczny układ drogowy oraz przegotowywane tereny zielone.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie