Jedna z największych atrakcji Rzeszowa zostanie wyremontowanaPAP - 14-02-2022 11:56


Fontanna multimedialna, która jest jedną z największych atrakcji turystycznych stolicy Podkarpacia, będzie wyremontowana. Przetarg na wykonanie prac został już ogłoszony.

Jak zauważył Artur Gernand z kancelarii prezydenta Rzeszowa, specjalne pokazy rzeszowskiej fontanny multimedialnej każdego sezonu oglądały tysiące widzów.

"Jednak, aby widowiskowe seanse mogły w tym roku powrócić konieczny jest jej remont. Wymienione muszą zostać zużyte już elementy, takie jak np. pompy, które umożliwiają tworzenie dynamicznych efektów wodnych, sterowniki, lampki, kable. Naprawiany będzie także m.in. system laserowy oraz projektor" - dodał.

Przetarg, który wyłoni wykonawcę został już ogłoszony. Prace remontowe mają zakończyć się w połowie kwietnia br. Jak podkreślił Gernand, pierwszy specjalny pokaz rzeszowskiej fontanny multimedialnej jest planowany w Święto Paniagi, które odbędzie się 3 maja br.

Znajdująca się w centrum Rzeszowa fontanna multimedialna jest jedną z największych atrakcji miasta. Powstała w 2013 roku i, jak zaznaczył Gernand, tak naprawdę jest zespołem fontann, na który składa się kilka elementów: fontanny-kwiaty, fontanna mokra oraz najważniejsza - multimedialna fontanna sucha, której pokazy oglądają często tysiące osób.

"W ciągu ostatnich dwóch lat przyciągające najwięcej widzów sobotnie wieczorne pokazy specjalne nie były organizowane. Spowodowane było to pandemią COVID-19 i ograniczeniami dotyczącymi organizacji wydarzeń z udziałem publiczności" - powiedział.