JEMS: Generation Park jest wielkim wyzwaniem architektonicznym i inżynierskimPropertydesign.pl - 26-04-2017 09:00


Generation Park to ponadczasowa, nowoczesna architektura w najszybciej rozwijającym się rejonie Warszawy. - Projekt, z uwagi na swoją lokalizację w najbardziej eksponowanym miejscu powstającego nowego centrum Woli, to wyjątkowe wyzwanie zarówno pod względem architektonicznym, jak również inżynierskim - mówi Paweł Majkusiak z pracowni JEMS Architekci.

- W trakcie prac projektowych poświęciliśmy szczególnie dużo uwagi problemom kształtowania sylwety budynku z uwzględnieniem analiz widoków z dalekich perspektyw. Budynek z uwagi na swoją lokalizację stanowi istotny punkt w panoramie miasta. Wyznacza ważne kierunki osi ulicy Prostej i Towarowej. Zależało nam bardzo, aby projektowany zespół był przeciwwagą dla zróżnicowanych form i kształtów budynków zaplanowanych do realizacji w najbliższym sąsiedztwie. Niemniej istotne stało się dla nas optymalne wkomponowanie budynków w strukturę miasta i pierzeje zabudowy wzdłuż ulic Wroniej i Łuckiej, dojść do stacji metra, układu ścieżek rowerowych - opowiada Majkusiak.

Jak wspomina architekt, zlokalizowane na ostatnich kondygnacjach tarasy stanowić będą dodatkową wartość dla zaprojektowanych w budynkach biur. - Pewną niespodzianką będą wykończenia w przestrzeniach holi wejściowych z zastosowaniem multimedialnych instalacji oświetlenia - zdradza.

Generation Park to projekt nawiązujący do estetyki budynków modernistycznych. - Proste formy budynków, regularne podziały elewacji wzbogacone przeszkleniami dwukondygnacyjnych skyoffice, wysokiej jakości detal architektoniczny z zastosowaniem nierdzewnej stali dla wykończenia elewacji świadczyć będą o wyjątkowości projektowanych budynków – konkluduje Majkusiak.