REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Jest dofinansowanie na remont ponad 100-letniej poznańskiej kamienicy

  • Autor: PAP
  • 14 paź 2021 12:09
Jest dofinansowanie na remont ponad 100-letniej poznańskiej kamienicy
Jest dofinansowanie na remont poznańskiej ponad 100-letniej kamienicy, fot. shutterstock

Na kontynuację inwestycji mieszkaniowych w Poznaniu i remont ponad 100-letniej kamienicy zostaną przeznaczone środki z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu poinformował o pozyskaniu 3. transzy kredytu z EBI w wysokości 20 mln zł.

REKLAMA

Spółka przypomniała, że umowa kredytowa zawarta z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym została podpisana w 2018 roku, a Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w pierwszym kwartale 2020 roku otrzymał w ramach umowy pierwsze pieniądze - 37 mln zł.

"Był to istotny krok pozwalający zapewnić finansowanie kluczowych inwestycji spółki. W drugiej transzy, która wpłynęła w IV kwartale 2020 roku, spółka pozyskała 24 mln zł. Obie transze zostały przeznaczone na sfinansowanie budowy nowych i modernizację już istniejących mieszkań komunalnych Poznania" - podała spółka.

W czwartek Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL) w Poznaniu poinformował o otrzymaniu trzeciej transzy kredytu w wysokości 20 mln zł. Jak podano, "za pozyskane środki spółka zaplanowała przede wszystkim modernizację kamienic wchodzących w skład miejskiego zasobu".

"Celem inwestycji realizowanych w tym obszarze jest polepszenie stanu technicznego lokali i budynków oraz poprawa walorów wizerunkowych i estetycznych remontowanych nieruchomości. ZKZL stara się też o wygospodarowanie dodatkowych lokali mieszkalnych poprzez podział istniejących już dużych mieszkań. Część pieniędzy trafi między innymi na modernizację kamienic przy ul. Kilińskiego na poznańskiej Wildzie. Dzięki tym środkom mieszkańcy Poznania będą mogli już wkrótce podziwiać kolejną zmodernizowaną kamienicę mającą ponad 110-letnią historię" - zaznaczył ZKZL.

Spółka przypomniała w czwartek, że długoterminowa współpraca ZKZL z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Inwestycji Strategicznych pozwala Spółce na pozyskiwanie środków finansowych na bardzo atrakcyjnych warunkach.

"Całkowita kwota kredytu wynosi 178 mln zł, a pozyskane środki są w całości przeznaczane na inwestycje w miejski zasób mieszkaniowy. Jak do tej pory ZKZL w ramach umowy kredytowej uzyskał 81 mln zł z EBI" - zaznaczył Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie