×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jest dofinansowanie parku linearnego na Ursynowie

  • Autor: UM Warszawa
  • 09 mar 2023 16:27
Jest dofinansowanie parku linearnego na Ursynowie
Park linearny na Ursynowie, fot. UM Warszawa / Palmett
Jest dofinansowanie parku linearnego na Ursynowie
Jest dofinansowanie parku linearnego na Ursynowie

Park na Ursynowie z zapewnionym finansowaniem. Rada m.st. Warszawy podjęła decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków na budowę parku linearnego.

REKLAMA

Rada m.st. Warszawy zdecydowała o przyznaniu dodatkowych środków na budowę parku linearnego nad obwodnicą na Ursynowie, informuje UM Warszawa. Mieszkańcy dzielnicy będą w pełni cieszyć się nowym terenem zieleni już za niecałe 3 lata.

Koszt budowy całego parku szacowany jest na 44 mln zł. Do tej pory w budżecie miasta na to zadanie zabezpieczone było 11 mln zł. O dodatkowe środki od Rady m.st. Warszawy zabiegali m.in. prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i burmistrz dzielnicy Robert Kempa. Dzisiaj radni zgodzili się przyznać fundusze.

Park linearny powstanie wzdłuż ul. F. Płaskowickiej, nad tunelem obwodnicy. Na długości około 2 km pojawią się drzewa, krzewy i inna bogata roślinność. W poszczególnych częściach parku zaplanowano m.in. strefę rekreacyjną z urządzeniami do zabawy, ogród deszczowy i ogród zmysłów oraz duże wiaty z huśtawkami i miejscami siedzącymi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie