REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jest już teren pod nową strażnicę w Wadowicach

  • Autor: PAP
  • 07 sty 2022 09:06
Jest już teren pod nową strażnicę w Wadowicach
fot. Shutterstock

Samorządy powiatu i miasta Wadowice zawarły umowę o wymianie działek. Dzięki temu jest już teren, na którym powstanie nowa siedziba powiatowej Państwowej Straży Pożarnej – dowiedziała się PAP w wadowickim starostwie.

REKLAMA

Działkami wymieniły się wadowickie samorządy: powiatowy, jako reprezentant Skarbu Państwa, i gminny. Skarb Państwa przekazał Wadowicom dwie działki o powierzchni 57 arów, warte razem ponad 3 mln zł. Są tu obiekty komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Z kolei gmina przekazała Skarbowi Państwa niezabudowaną działkę o powierzchni prawie 98 arów, wartą 1,56 mln zł. Właśnie tam, przy ul. Błonie, ma powstać nowa komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej.

"Bardzo się cieszę, że poczyniliśmy kolejny krok w stronę budowy nowej siedziby wadowickich strażaków. Nasze służby mundurowe naprawdę na to zasługują. Policjanci pracują w nowym budynku już prawie rok; teraz czas na komendę dla straży pożarnej. Warto zaznaczyć, że obiekt będzie służył nie tylko zawodowym strażakom. Będzie też miejscem przeprowadzania szkoleń strażaków ochotników" - powiedział starosta Eugeniusz Kurdas.

Strażacy muszą teraz znaleźć fundusze na realizację inwestycji. "Jest szansa na pieniądze od rządu. 22 grudnia prezydent RP podpisał ustawę o ustanowieniu +Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025+" - wskazało starostwo. Dla straży pożarnych zaplanowano tam 1,4 mld zł. Pieniądze przeznaczone mają być m.in. na inwestycje budowlane, ale też zakupy sprzętu transportowego czy wyposażenia osobistego i ochronnego.

Obecna strażnica mieści się w starym budynku. Jest on w złym stanie. Lokalny portal informacyjny Wadowice24.pl przypomniał, że sanepid MSWiA zamknął strażakom szatnie. Teraz muszą korzystać z kontenerów wystawionych przed strażnicą. (PAP)

Autor: Marek Szafrański

szf/ joz/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie