×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jest wykonawca kolejnego łódzkiego woonerfu

  • Autor: UM Łódź
  • 21 mar 2022 10:06
Jest wykonawca kolejnego łódzkiego woonerfu
Jest wykonawca kolejnego łódzkiego woonerfu, fot. UMŁ

Kolejny odcinek ulicy na łódzkim Starym Polesiu zazieleni się w tym roku. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę ul. Strzelców Kaniowskich.

REKLAMA

Program Zielone Polesie każdego roku odmienia wygląd ulic na osiedlu na wschód od ul. Wólczańskiej. Kiedy dzielnica ta powstawała pod koniec XIX i na początku XX w., nie wytyczono w niej żadnego parku. Dzisiaj to właśnie modernizacje ulic stwarzają możliwość do wprowadzenia na Starym Polesiu zieleni. 

W tym roku zakończą się remonty trzech odcinków ulic na osiedlu: skrzyżowania Lipowej z Próchnika oraz ul. Strzelców Kaniowskich między ul. Zieloną i Więckowskiego. Miasto rozpocznie też przebudowę kolejnego odcinka ostatniej z wymienionych ulic, pomiędzy ul. Zieloną i 6 Sierpnia. 

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała właśnie firma MMK-INŻ Sp. z o.o. W ciągu kilku dni Zarząd Inwestycji Miejskich podpisze z nią umowę, a przebudowa będzie mogła się rozpocząć już w kwietniu i potrwa do końca roku.

Jak się zmieni ul. Strzelców Kaniowskich?

Cała nawierzchnia ulicy i chodników zostanie wymieniona. Pojawi się nowe oświetlenie i meble miejskie: ławki, siedziska i stojaki na rowery. Wykonawca wymieni też instalacje i wykona odwodnienie.

Na ulicy przybędzie siedem kasztanowców i jedna robinia. Dodatkowo wykonawca nasadzi kilka tysięcy krzewów. 

Najdłuższy woonerf w Łodzi

Dzięki inwestycji ul. Strzelców Kaniowskich stanie się jednym z najdłuższych woonerfów, nie tylko na Starym Polesiu, ale i w Łodzi. Ustąpi jedynie sąsiedniej ul. Pogonowskiego, która została zazieleniona na trzech przecznicach o długości pół kilometra.

W ramach programu miasto przebudowało wcześniej także odcinki ul. Wólczańskiej, 1 Maja oraz Lipowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie