REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jest wykonawca przebudowy łódzkich Bulwarów Północnych

  • Autor: UM Łódź
  • 05 sty 2022 09:06
Jest wykonawca przebudowy łódzkich Bulwarów Północnych
Jest wykonawca przebudowy łódzkich Bulwarów Północnych, fot. UMŁ

– Rozpoczynamy jeden z ważniejszych łódzkich projektów, czyli przebudowę ulicy Ogrodowej. Dziś podpisujemy umowę na realizację inwestycji z Grupą Trakcja – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

REKLAMA

– Po przebudowie ulice Ogrodowa i Północna zmienią się w Bulwary Północne, zupełnie nową, atrakcyjną przestrzeń dla łodzian i turystów. Będą tam kawiarnie, kioski gastronomiczne i dużo zieleni – zapewnia Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich. 

Projekt przewiduje wymianę nawierzchni jezdni i torowiska tramwajowego. Na nowo zostaną ułożone chodniki dopasowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym dla niewidomych. Zbudowana zostanie droga dla rowerów biegnąca po północnej stronie ul. Ogrodowej i Północnej, wraz z przejazdami w obrębie skrzyżowań.

Prace na remontowanym odcinku obejmą wymianę sieci podziemnych i oświetlenia. Zostanie zamontowana nowa instalacja do podlewania zieleni, która ma być posadzona na Bulwarach. Wzdłuż południowej pierzei ulic rosnąć będą klony, kasztanowce i dęby, a także roślinność niska: róże i hortensje. Nowa mała architektura, a więc lampy, ławki i kosze na śmieci, będzie utrzymana w stylu secesji.

Start intensywnych prac budowlanych planowany jest od lutego 2022 r. Wartość inwestycji to 45,5 mln zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie