×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jest wykonawca woonerfu na Mielczarskiego w Łodzi

  • Autor: Łódź.pl
  • 17 cze 2022 12:32
  • Aktualizacja: 17 cze 2022 12:36
Jest wykonawca woonerfu na Mielczarskiego w Łodzi
Jest wykonawca woonerfu na Mielczarskiego w Łodzi, fot. wizualizacja / ZIM

Jak informuje Łódź.pl miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę ul. Mielczarskiego. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

REKLAMA

  • Aukcja na przebudowę ul. Mielczarskiego została właśnie rozstrzygnięta.
  • Najniższą cenę zaoferowało konsorcjum firm: Balzola Polska Sp. z o.o. – Lider Konsorcjum z Warszawy oraz Lantania SA – Partner Konsorcjum.
  • Przebudowa ulicy Mielczarskiego to jeden z projektów realizowanych w ramach rewitalizacji centrum Łodzi.

Przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji był dwuetapowy. W pierwszym zainteresowani składali swoje oferty, a w drugim licytowali je w dół - kontrakt trafi do tej firmy, która zgodzi się go wykonać najtaniej w bezpośredniej aukcji.

Mielczarskiego po metamorfozie

Ul. Mielczarskiego pozostanie ulicą jednokierunkową. Jej jezdnia i chodniki będą na jednym poziomie, bez krawężników, oddzielone od siebie zielenią i meblami miejskimi. Ułatwi to poruszanie się pieszym i osobom z niepełnosprawnościami. Dla uspokojenia ruchu jej przebieg będzie szykanowany (zmiany toru ruchu), a na jezdni zamontowane będą trzy progi zwalniające, tzw. poduszki berlińskie.

Drzewa i zieleńce rozdzielą miejsca postojowe dla samochodów, wjazdy do posesji i przejazdy. Uporządkowany ma zostać podwójny szpaler rosnących drzew: część z nich będzie przycięta lub przesadzona, pojawią się także nowe nasadzenia (m.in. róże i hortensje), system nawadniający i podświetlenia. Postawione zostaną nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, poidełko i oświetlenie ulicy.

Rozpoczęcie plac budowlanych jest planowane na IV kw. tego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie