×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jeszcze będzie przepięknie...

  • Autor: propertydesign.pl
  • 28 kwi 2014 13:58
Jeszcze będzie przepięknie...
fot. barStudio

Ogrodnicza partyzantka miejska to bardzo młode zjawisko, ale jest o nim coraz głośniej. Podczas spotkania organizowanego przez barStudio wspólnie mieszkańcy Warszawy zastanowią się, czy ogrodniczą partyzantkę warto usankcjonować, selekcjonować i wspierać?

REKLAMA

Ogrodnicza partyzantka miejska to w Polsce dość nowe zjawisko. Aktywiści, często anonimowi, zaczynają zagospodarowywać tereny zielone, z którymi miasto sobie nie daje rady, o których zapomina albo zaniedbuje. Sadzą kwiaty i pomidory w centrum miasta, urządzają zieleń na opuszczonych działkach, nocą rzucają w trawniki bombami z nasion.

Czy ogrodniczą partyzantkę warto usankcjonować? Czy należy ją wspierać tak, jak miasto wspiera działalność fundacji i stowarzyszeń na innych polach poprzez konkursy grantowe i inne formy współpracy? A może partyzantów ignorować? Zabraniać, przeganiać, karać? Skąd w ogóle bierze się energia do uprawiania ogrodniczej partyzantki? Co dalej z zieloną energią społeczną? Czy to już czas, by wysadzić miasto kwiatami?

Gośćmi barStudio będą: Jarosław Jóźwiak, Centrum Komunikacji Społecznej, duet artystyczny Kwiatuchi Grzegorz Młynarski, socjolog, właściciel firmy Kwiatki i Bratki. Prowadzenie: Agnieszka Obszańska, Polskie Radio Trójka.

Spotkanie jest skierowane do wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy interesują się architekturą, funkcjonowaniem miasta, tym, jak ono wygląda i jak się rozwija. Rozmowy odbędą się 6. maja (wtorek), godz. 19.00 w warszawskim barStudio.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie