REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Jeżyce z biurowcem, który będzie żyć po 17

  • Autor: propertyNews.pl/poznan.wyborcza.pl
  • 13 paź 2017 13:16
Jeżyce z biurowcem, który będzie żyć po 17
Koncepcja dla terenów pomiędzy ulicami Roosevelta, Dąbrowskiego i Słowackiego (Wojtyś Wójtowicz Architekci)
Jeżyce z biurowcem, który będzie żyć po 17
Jeżyce z biurowcem, który będzie żyć po 17
Jeżyce z biurowcem, który będzie żyć po 17

Powstał plan za zagospodarowanie działki na rogu ulic Roosevelta, Dąbrowskiego i Słowackiego na poznańskich Jeżycach. Za projektem multifunkcjonalnego biurowca stoi pracownia architektoniczna Wojtyś Wójtowicz Architekci.


REKLAMA

Niezagospodarowany obecnie plac należy do firmy Wechta. Pierwotnie w planie była tu budowa luksusowego hoteli, jednak nie doszła do skutku. Obecnie miejsce zajmują punkty handlowe.

Nowa koncepcja na plac, niegdyś zabudowany secesyjnymi kamienicami, powstała w pracowni Wojtyś Wójtowicz Architekci (wcześniej przygotowali np. projekt wykonawczy Poznań City Center). Wstępny plan przewiduje budowę wysokich budynków z biurami, sklepami, hotelem i mieszkaniami pod roboczą nazwą Jeżyce Tower Complex. Wszystko ma być połączone częścią komercyjną w parterze i częściowo na pierwszym piętrze. Obiekt ma mieć 15 kondygnacji, co będzie dawać 65 m wysokości.

Architektom zależało na stworzeniu trzech przestrzeni publicznych dostępnych przez całą dobę. Pierwsza ma się znaleźć tuż obok głównego wejścia, druga będzie zlokalizowana od trony Teatru Nowego, zaś trzecia ma uzupełniać plac "teatralny". Inwestorowi zależy na wprowadzeniu usług otwartych po godz. 17.

Inwestor pozostaje na razie nieznany, jednak ma być to jeden z największych funduszy inwestycyjnych w Europie. Projekt obejmie trzy bryły multifunkcyjnych obiektów.

Jak donosi poznan.wyborcza.pl, jeśli budynek powstanie, realną perspektywą czasową jest 5 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie