Jo&Joe - zobacz hotel, który zaprojektowali przyszli gościePropertyDesign.pl - 03-10-2016 09:39


50 nowych hoteli, w tym w Warszawie, ma powstać w ciągu najbliższych czterech lat w ramach nowej marki Jo&Joe od AccorHotels. Nowa koncepcja hotelu łączy nowoczesny design, który ma być odpowiedzią na styl życia i potrzeby tzw. pokolenia Millenialsów. Wystrój wnętrz tych hoteli będzie naprawdę nieszablonowy.

Jak podkreślają twórcy koncepcji Jo& Joe ma być przestrzenią do życia w stylu  „open house”, domu otwartego na świat zewnętrzny, zaprojektowanego zgodnie z oczekiwaniami pokolenia Millenialsów. Cechą charakterystyczną tegoż jest dzielenie się, spontaniczność zachowań i szukanie nowych doświadczeń. Koncepcja Jo&Joe, która uzupełni portfel marek ekonomicznych Grupy AccorHotels, ma im zapewnić tego typu doświadczenia. Zarówno poprzez design wnętrz jak i samą koncepcję działania hotelu.

Jo&Joe ma zamiar szybko się rozwijać, otwierając 50 nowych obiektów do roku 2020, w tym w miastach takich jak Paryż i Bordeaux (2018), a także w Warszawa, Budapeszt, Rio i São Paulo. Obiekty sieci będą znajdować się w tętniących życiem centrach miast, w pobliżu środków transportu publicznego oraz głównych atrakcji.

Projekt kierowany jest przez laboratorium innowacji marketingowych (Marketing Innovation Lab) Grupy AccorHotels, które opracowuje rozwiązania skierowane do klienta. Jak zapewniają przedstawiciele AccorHotels marka Jo&Joe jest wynikiem współpracy pomiędzy przyszłymi gośćmi, ekspertami zewnętrznymi, studentami, „komitetem wykonawczym młodych” („shadow ex-com”) i zespołami AccorHotels. 

- Stworzenie nowej marki to odzwierciedlenie głębokiej transformacji dokonanej przez AccorHotels – twierdzi Sébastien Bazin, Prezes i Dyrektor Generalny AccorHotels. - Z ogromną uwagą zespoły obserwowały, słuchały i poznawały grupy potencjalnych klientów przed przetransponowaniem ich oczekiwań na nową koncepcję hotelarstwa, która powstała w okresie zaledwie dziewięciu miesięcy, co jest prawdziwym wyczynem w tej branży. Będąca więcej niż tylko ofertą noclegową, marka Jo&Joe została stworzona jako szczególnego rodzaju intensywne doświadczenie, zwłaszcza dzięki niecodziennemu designowi, innowacyjnemu cyfrowemu ekosystemowi i ofercie gastronomicznej. Dzięki koncepcji „open house” marka wzbogaca podróżowanie, witając zarówno gości jak i lokalnych mieszkańców, którzy traktują obiekt Jo&Joe jako „przedłużenie” swojego salonu. Projekt ten jest także wyrazem przemian kulturowych w Grupie, kształtujących podejście Jo&Joe do rekrutacji, zarządzania i obsługi - to kolejny charakterystyczny komponent marki - dodaje.

Jo&Joe jest przestrzenią mieszkalną, w której twórcy postawili na rozwiązania, których efektem ma być otwarty dom witającym i integrujący zarówno osoby mieszkające w pobliżu, jak i zwiedzających miasto. Firma stawia też na nowe rozwiązania w zakresie zakwaterowania dla osób podróżujących samotnie, w parach, w grupach, czy rodzinami. Stawki za nocleg nie będą wygórowane i mają zaczynać się od 25 euro za nocleg,

Koncepcja wystroju wnętrz będzie promować interakcje, sprzyjać życiu społeczności dzięki wspólnym powierzchniom, otwartym zarówno na świat zewnętrzny (np. sąsiadów) jak i wewnętrzny (mieszkańców). Życiem hotelu będzie kierować też zintegrowanie z sąsiedztwem obiektu - w  Jo&Joe ma zawsze coś się dziać - koncert, zajęcia jogi, warsztaty typu „zrób to sam”, etc. Firma postawi też na łącznie mieszkańców miasta i gości poprzez zastosowanie geospołecznej aplikacji. 

Design Jo&Joe powstał we współpracy z brytyjską spółką Penson znaną z tworzenia inteligentnych i estetycznie budowanych przestrzeni dla najbardziej wizjonerskich światowych marek. Jej flagowe realizacje to siedziba Google, YouTube, Jaguar Land Rover, Playstation, założona przez Jaya Z spółka Roc Nation oraz wnętrza piątego w ranking najwyższych budynków świata - Lotte World Tower. Choć firma Penson nigdy wcześniej nie pracowała nad projektem hotelu, przygotowała innowacyjną i unikatową koncepcję, która odbiega od standardów w branży.

Koncepcja wizerunkowa marki Jo&Joe ukształtowana została przez W – agencję projektowania wizerunku.