REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Już jest! Oto największy mural w Polsce, a na nim - Wiedźmin

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 07 paź 2021 15:50
Już jest! Oto największy mural w Polsce, a na nim - Wiedźmin
Już jest! Oto największy mural w Polsce, a na nim - Wiedźmin, fot. UMŁ
Już jest! Oto największy mural w Polsce, a na nim - Wiedźmin

Trzy ściany na łódzkim „Manhattanie”, 24 piętra i ponad 70 metrów wysokości. Pracowało nad nim osiem osób pod czujnym okiem Jakuba Rebelki. Oto premiera ogromnego muralu z Geraltem z Rivii.

REKLAMA

Ogromny mural z Wiedźminem to największy w kraju obraz i jeden z największych na świecie. Powstał na trzech ścianach łódzkich wieżowców przy ul. Piotrkowskiej 182, niedaleko skrzyżowania z trasą WZ. 

Autorem projektu muralu jest Jakub Rebelka, malarz, twórca komiksów, zdobywca wielu nagród, jeden z najciekawszych ilustratorów w Polsce. Projekt na ścianę przeniosło w ponad dwa tygodnie w sumie osiem osób.

– Z ogromną przyjemnością zaprojektowałem mural przedstawiający Wiedźmina właśnie dla Łodzi, rodzinnego miasta pisarza. Moim zamierzeniem było ukazanie wyobrażenia świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Chciałem, żeby oglądający mogli poczuć skalę i złożoność tego świata, a jednocześnie zostawić miejsce dla wyobraźni widza, który będzie mógł interpretować obraz, tworząc jego własną historię – opowiada Rebelka.

Wiedźmin to ogólnoświatowe zjawisko i najbardziej znany superbohater z Polski. Geralt z Rivii jest protagonistą sagi Andrzeja Sapkowskiego, którego historię pierwszy raz poznaliśmy na łamach „Fantastyki” w 1986 r. Od tamtego czasu fani na całym świecie zaczytują się w kolejnych tomach powieści, wcielają się w łowcę potworów dzięki wyprodukowanym przez CD Projekt Red grom komputerowym, a teraz wyczekują drugiego sezonu stworzonego przez Netflix serialu z Henrym Cavillem w roli tytułowej.

Mural to kolejny etap współpracy miasta, Andrzeja Sapkowskiego, CD Projekt Red i EC1 przy marce Wiedźmina.

W najbliższym czasie CD Projekt Red wypuści na rynek serię gadżetów z muralem, a w grudniu Netflix pokaże najnowszy sezon „Wiedźmina”. Natomiast w powstającym właśnie w EC1 Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej Geralt będzie narratorem jednej ze ścieżek edukacyjnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie