×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Już niedługo rozstrzygnie się przyszłość tej inwestycji

  • Autor: propertynews.pl
  • 23 maj 2014 16:17
Już niedługo rozstrzygnie się przyszłość tej inwestycji
fot. Projekt ArtNorblin
Już niedługo rozstrzygnie się przyszłość tej inwestycji
Już niedługo rozstrzygnie się przyszłość tej inwestycji
Już niedługo rozstrzygnie się przyszłość tej inwestycji
Już niedługo rozstrzygnie się przyszłość tej inwestycji

W ciągu najbliższych dwóch tygodni rozstrzygnie się przyszłość Art Norblin. Jak powiedziała w rozmowie z propertynews.pl Kinga Nowakowska, dyrektor generalny Art Norblin i Head of Asset Management, Sales and Marketing w Grupie Capital Park, na początku czerwca swoją opinię w sprawie ważności pozwolenia na budowę wyda wojewoda mazowiecki.

REKLAMA

Przypomnijmy, inwestor projektu Art Norblin otrzymał już pozwolenie na budowę. Decyzja została jednak zaskarżona do wojewody mazowieckiego przez osoby zamieszkujące najbliższe sąsiedztwo projektu.

Otrzymaliśmy powiadomienie, że nasza sprawa zostanie rozpatrzona najpóźniej do 6. czerwca - powiedziała Kinga Nowakowska.

Część mieszkańców sprzeciwia się realizacji inwestycji z powodu m.in. możliwego zwiększenia ruchu samochodów, zbytniego ograniczenia nasłonecznienia mieszkań, a także możliwego negatywnego wpływu procesu budowlanego na sąsiadujące budynki. Zdaniem Kingi Nowakowskiej wszystkie zarzuty są bezpodstawne.

- Na etapie projektowym zmieniliśmy lokalizację wjazdu na teren projektu, by zmniejszyć liczbę samochodów poruszających się mniejszymi ulicami. Dokonaliśmy także niezbędnych pomiarów związanych z nasłoneczniem i mogę z całą pewnością powiedzieć, że nasz projekt spełnia wszystkie wymagające kryteria pod tym względem. Zadeklarowaliśmy także zabezpieczenie okolicznych budynków podczas prac ziemnych na terenie inwestycji - tłumaczyła.

Kinga Nowakowska jest pewna, że decyzja wojewody będzie oznaczała uprawomocnienie się pozwolenia na budowę. Mieszkańcy sprzeciwiający się inwestycji będą mieli możliwość dalszej walki już przed sądem, jednak ewentualne zatrzymanie inwestycji będzie wiązało się z wysokimi opłatami.

Jak dowiedział się propertynews.pl, firma Capital Park przygotowuje się obecnie do rozpoczęcia procesu budowlanego. Jeśli wojewoda odrzuci skargę mieszkańców, inwestor ruszy z procesem komercjalizacji i zabezpieczenia finansowania bankowego. Jak twierdzi Kinga Nowakowska, uzyskanie pre-leasu oraz finansowania nie będzie sprawiało dużych trudności.

- Spotykamy się z bardzo dużym zainteresowaniem najemców zarówno handlowych, jak i biurowych. Nasz projekt bardzo pozytywnie oceniają także banki, co oznacza, że nie powinniśmy mieć problemów ze zdobyciem finansowania zewnętrznego - powiedziała.

Ewentualny początek budowy inwestycji wyznaczony został na pierwszy kwartał 2015 roku.

Na terenie dawnej Fabryki Norblina powstanie wielofunkcyjna przestrzeń o łącznej powierzchni użytkowej ponad 61 tys. mkw. Około 22 tys. mkw. zajmie powierzchnia usługowo-handlowo-kulturalna zlokalizowana na poziomach od -1 do +2. Wokół głównej brukowanej uliczki, przy której pozostaną dawne hale fabryczne po rewitalizacji, powstanie miejsce spotkań i zakupów - około 70 sklepów i restauracji, BioBazar, a także ogólnodostępne Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina z zabytkowymi maszynami oraz interaktywną częścią multimedialną.

W obiekcie znajdzie się również 39 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A na poziomach od +3 do +8. Na czterech podziemnych kondygnacjach zostanie zlokalizowany parking dla samochodów oraz nowatorski automatyczny parking dla rowerów na 90 miejsc postojowych (łącznie w projekcie przewidziano około 180 miejsc dla rowerów).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie