×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Już wiemy, które miejsce w Warszawie ma najbardziej instagramowy potencjał

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 maj 2018 16:04
Już wiemy, które miejsce w Warszawie ma najbardziej instagramowy potencjał
fot. PTWP

Jak pokazały wyniki konkursu organizowanego m.in. przez Plac Bankowy 1 niekwestionowanym liderem i najchętniej fotografowanym miejscem w Warszawie jest Pałac Kultury i Nauki.

REKLAMA

Drugie w kolejności uplasowały się wielkomiejskie tereny z biurowcami na pierwszym planie. Okazuje się, że wcale nie muszą one szpecić linii miasta, a wręcz przeciwnie – cechuje je niezwykły instagramowy potencjał. Architektura i umiejętność wpasowania się w tkankę miejską takich biurowców i wieżowców jak: Trade Tower, Cosmopolitan, Warsaw Spire czy Q22 również zachwyciła dużą cześć fotografów. Na zdjęciach nie zabrakło - też dynamicznego rejonu śródmieścia, gdzie nowe, płynne formy mieszają się ze starszą, okrzepłą już strukturą. Na fotografiach królowały rejony Nowego Świata, Krakowskiego Przedmieścia, Placu Bankowego, dworców oraz stacji metra. Mnogość spojrzeń na Warszawę pokazała, że stolica bezsprzecznie jest piękna i inspirująca!

Do konkursu zgłoszono ponad tysiąc fotografii! Ekspozycję „#WawaInstaFriendly places” można oglądać jeszcze do 19 maja br. Wystawę gości Plac Bankowy 1 – kameralny biurowiec, miejsce unikatowe w skali miasta. Prace zostaną wystawione na dziedzińcu, którego obecny wygląd zaprojektował Allan Starski, wybitny polski scenograf filmowy, laureat Oscara za scenografię do Listy Schindlera Stevena Spielberga.

Nie trzeba jechać na Plac Hiszpański w Barcelonie ani przepychać się pod fontanną Di Trevi, kiedy ma się pod ręką taką gwiazdę Instagrama! Także fotografie Warszawy mogą wywołać tzw. „cmoknięcie z zachwytu”. Obfitujący w niezwykłe atrakcje finał wystawy odbędzie się 19 maja, podczas warszawskiej Nocy Muzeów. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie