Już wkrótce rewitalizacja w gdańskim Nowym Porcie!PAP - 13-11-2020 13:49


Nowa nawierzchnia z wykorzystaniem historycznej kostki kamiennej, stylizowane latarnie uliczne i ławki - już wkrótce trzy trójmiejskie ulice zyskają nowy wygląd dzięki programowi rewitalizacji dzielnic.

Jak poinformowała w piątek Aneta Niezgoda z Biura Komunikacji Społecznej Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, umowa na realizację inwestycji podpisana została z Przedsiębiorstwem Budowy Dróg S.A.

Zadanie obejmie przebudowę ul. Góreckiego o długości około 350 m (od skrzyżowania z ul. Wolności do skrzyżowania z ul. Oliwską), 200-metrowego odcinka ul. Strajku Dokerów (od skrzyżowania ul. Góreckiego do skrzyżowania z ul. Wilków Morskich) oraz fragmentu ulicy Wilków Morskich o długości 250 m (od skrzyżowania z ul. Oliwską do skrzyżowania z ul. Wolności).

Na tych ulicach zostanie wymieniona nawierzchnia z wykorzystaniem historycznej kostki kamiennej. Pojawią się stylizowane latarnie uliczne i ławki. W ramach inwestycji zostaną przebudowane również sieci podziemne: kanalizacja deszczowa, sieć ciepłownicza, wodociągowa, sanitarna i gazowa.

Koszt przebudowy trzech ulic w Gdańsku Nowym Porcie wyniesie około 8,6 miliona złotych. Prace mają się zakończyć do listopada 2021 r., jednak ze względu na pandemię COVID-19, termin ten może ulec przesunięciu.

Przebudowa trzech ulic w Nowym Porcie to część projektu rewitalizacji gdańskich dzielnic, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Przewiduje on działania inwestycyjne na terenie Nowego Portu, Dolnego Miasta, Biskupiej Górki wraz ze Starym Chełmem i dzielnicy Orunia-św. Wojciech-Lipce.(PAP)

autor: Robert Pietrzak

rop/ je/