×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kameralna inwestycja na poznańskim Grunwaldzie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lut 2022 11:57
Kameralna inwestycja na poznańskim Grunwaldzie
Kameralny budynek na poznańskim Grunwaldzie, Palacza 97, fot. mat. prasowe
Kameralna inwestycja na poznańskim Grunwaldzie
Kameralna inwestycja na poznańskim Grunwaldzie

Grunwald to dzielnica  Poznania różnorodna architektonicznie. W części zdominowanej przez niską zabudowę powstanie kameralny budynek o nowoczesnej architekturze wpisującej się w otoczenie. Projekt wykonała pracownia Archibox z Poznania.

REKLAMA

  • Wśród willi i kamienic „starego Grunwaldu” powstaje kameralny budynek spod kreski pracowni Archibox z Poznania.
  • Niewielkie patio inwestycji wypełni zieleń. Nie zabraknie jej także wokół budynku.
  • Instalacja solarna zasili części wspólne budynku.
  • Inwestycja Palacza 97 będzie gotowa w III kwartale przyszłego roku.

Grunwald należy do największych dzielnic Poznania. Jest różnorodny architektonicznie, a jego infrastruktura nieustannie się rozwija. Liczne tereny rekreacyjne, dogodna komunikacja oraz bliskość centrum wpływają na wygodę życia w tej części miasta. To tu, przy ulicy Palacza 97, swój nowy projekt realizuje poznański deweloper Area Development, a projekt wykonała pracownia Archibox z Poznania.

Nowocześnie i kameralnie

Inwestycja powstaje w tej części Grunwaldu, w której dominuje niska zabudowa. Taki też będzie nowy budynek – na 4 kondygnacjach znajdziemy 24 lokale o układach od 2 do 4 pokoi i powierzchni od 32 do 93 mkw. Architektura, choć nowoczesna, doskonale wpisuje się w okolicę. Lekkości dodaje jej jasna okładzina elewacji oraz duże okna.

W budynku zaplanowano szereg udogodnień w tym windę, podziemną halę garażową, czy rolety zewnętrzne w oknach mieszkań zlokalizowanych na parterze oraz ostatnim piętrze. Każdy lokal posiadać będzie w zależności od usytuowania balkon lub ogródek.

Przy największym apartamencie, położonym na ostatniej kondygnacji, dodatkowo zaprojektowany został przestronny, bo mierzący około 60 m kw., prywatny taras. To nie jedyny element wyróżniający to wyjątkowe mieszkanie, albowiem wysokość niektórych pomieszczeń wyniesie tu niemal 4 metry.

Ekologicznie i funkcjonalnie

Niewielkie patio inwestycji wypełni zieleń. Nie zabraknie jej także wokół budynku. Znajdziemy tu rozwiązania proekologiczne takie jak instalacja solarna zasilająca części wspólne czy duże przeszklenia na korytarzach doświetlające wnętrza naturalnym światłem. Oprócz pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, z pewnością przyczynią się one do obniżenia kosztów eksploatacji budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie