×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kamień węgielny pod biurowcem Enter

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 maj 2014 09:38
Kamień węgielny pod biurowcem Enter
Biurowiec Enter
Kamień węgielny pod biurowcem Enter
Kamień węgielny pod biurowcem Enter
Kamień węgielny pod biurowcem Enter
Kamień węgielny pod biurowcem Enter
Kamień węgielny pod biurowcem Enter
Kamień węgielny pod biurowcem Enter
Kamień węgielny pod biurowcem Enter

- Rozpoczynając budowę, cieszymy się, że nasze idee wkrótce zmienią się w rzeczywistość - powiedziała Kinga Panufnik z Zarządu Ekolan. W podpisaniu aktu erekcyjnego i wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę biurowca Enter w centrum Gdyni uczestniczyli przedstawiciele władz miasta i regionu, projektanci i partnerzy biznesowi Ekolanu. Do nowego biurowca przy ulicy Śląskiej 47 firmy będą mogły się wprowadzić już w pierwszym kwartale 2015 roku.

REKLAMA

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod biurowiec Enter udział wzięli między innymi Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni oraz Ryszard Świlski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego. Zgodnie z tradycją podpisany akt erekcyjny trafił do specjalnej tuby, wraz z aktualnymi monetami i wydaniami codziennych gazet. Dołączono do nich wizualizacje budynku oraz pen-drive z zapisem najważniejszych informacji o obiekcie i jego twórcach. Zaproszeni goście mieli okazję, by chwycić za kielnię i osobiście wmurować zamkniętą kapsułę w symboliczny kamień węgielny, czyli fragment stopy fundamentowej budynku.

- Rozpoczynając budowę, cieszymy się, że nasze idee wkrótce zmienią się w rzeczywistość. Enter jest dla nas symbolem rozwoju: miasta, firm – naszych przyszłych najemców oraz naszej firmy – podkreślała Kinga Panufnik z Zarządu Ekolan.

Projekt biurowca powstał w gdyńskiej pracowni BJK Architekci. Budynek znajduje się przy jednej z głównych osi komunikacyjnych miasta. Jest usytuowany na placu, co wyróżnia go od zwartej zabudowy ulicy Śląskiej. Parter z podcieniami zachęca, żeby wejść do środka. Charakter inwestycji podkreśla dynamiczna elewacja o dużych przeszkleniach.

Dzięki nowej inwestycji Ekolanu w centrum Gdyni przybędzie 4500 metrów kwadratowych powierzchni biurowo-usługowej klasy A. Każdą z sześciu kondygnacji budynku można elastycznie kształtować pod kątem oczekiwań najemców, wydzielając osobne biura bądź aranżując większe otwarte przestrzenie. Z ostatniej kondygnacji dostępne są tarasy, a biura mają widok na śródmieście Gdyni, z portem i morzem w tle. Planowany termin oddania biurowca Enter do użytku przypada w pierwszym kwartale 2015 roku.

Biurowiec ENTER
- ul. Śląska 47, Gdynia
- standard: A
- termin oddania do użytku: I kwartał 2015
- liczba kondygnacji naziemnych: 6
- powierzchnia najmu: 4 450 mkw.
- powierzchnia parteru z witrynami: 600 mkw.
- powierzchnia na jednej kondygnacji: 840 mkw.
- wskaźnik miejsc parkingowych: 1/60 mkw.
- ilość wind: 2

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie