REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kamienica przy deptaku Bolesława w Szczecinie idzie do rewitalizacji

  • Autor: Szczecin.eu, opr. AS
  • 29 lis 2022 10:40
Kamienica przy deptaku Bolesława w Szczecinie idzie do rewitalizacji
Kamienica przy deptaku Bogusława w Szczecinie będzie przebudowana i kompleksowo wyremontowana. fot. Szczecińskie TBS (www.szczecin.pl)

Kamienica przy deptaku Bogusława w Szczecinie będzie przebudowana i kompleksowo wyremontowana. Remont ma potrwać 1,5 roku.

REKLAMA

  • Położona przy ul. Ks. Bogusława X 49 w Szczecinie kamienica przejdzie kompleksowy remont. 
  • Obiekt pochodzi z 1910 i jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. 
  • Remont poprawi stan techniczny budynku i przywróci mu historyczny wygląd. 
  • Lokale mieszkalne w budynku zostaną podzielone na mniejsze i w każdym wykonana będzie łazienka. Te na parterze zostaną przebudowane na lokale usługowe bez barier architektonicznych.

Jak podaje Szczecin.eu, szczecińskie TBS przekazało plac budowy wykonawcy rewitalizacji kamienicy przy ul. Ks. Bogusława X 49. Pochodząca z 1910 roku i wpisana do gminnej ewidencji zabytków kamienica przejdzie remont, który potrwa 1,5 roku.

Celem prac jest przywrócenie elewacji właściwego stanu technicznego i estetycznego, a także powrót do historycznego wyglądu z zachowaniem istniejących elementów pierwotnej kompozycji i wystroju architektonicznego. Mowa tutaj o boniowaniach, profilowanych gzymsach, naczółkach, opaskach okiennych, dekoracyjnych płycinach i ornamentach. Jak podkreśla Szczecin.eu, do najważniejszych prac konserwatorskich należy zaliczyć wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian piwnic oraz prac remontowo-konserwatorskich elewacji frontowej.

Znajdujące się obecnie w kamienicy lokale mieszkalne będą podzielone na mniejsze i w każdym wykonana będzie łazienka. Mieszkania w parterze zostaną przebudowane na lokale usługowe bez barier architektonicznych.

Wykonawcą inwestycji jest szczecińska firma Sarmat Zakład Ogólnobudowlany Paweł Gągała. Koszt robót budowlanych wynosi ok 8,7 mln zł. Termin realizacji to 540 dni od momentu podpisania umowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie