REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Kamienica przy Roosevelta 9 w Łodzi zmienia się w aparthotel

  • Autor: Lódź.pl
  • 29 paź 2021 11:27
Kamienica przy Roosevelta 9 w Łodzi zmienia się w aparthotel
Kamienica przy Roosevelta 9 w Łodzi zmienia się w aparthotel. fot. Łódź.pl / mat. prasowe

W Łodzi trwa remont zabytkowej kamienicy przez ul. Roosevelta 9, podaje Łódź.pl. Firma Hocan Estate powiekszy budynek, w którym będzie funkcjonował aparthotel.

REKLAMA

  • W Łodzi trwa remont zabytkowej kamienicy przy ul. Roosevelta 9. 
  • Prywatny inwestor, firma Hocan Estate, przeprowadzi generalny remont budynku. 
  • W wyniku remontu powstanie 5-kondygnacyjny budynek, w którym będzie się mieścił aparthotel. W parterze budynku będą również lokale usługowe.

Budynek z 1895 r. czeka generalny remont obejmujący wymianę wszystkich instalacji, wymianę i wzmocnienie elementów konstrukcyjnych oraz termomodernizację. Remont elewacji wraz z odtworzeniem balkonów i zniszczonych detali architektonicznych ma uwydatnić walory architektoniczne gmachu.

Planowana renowacja zmieni jego formę architektoniczną, jednak przy zachowaniu historycznego charakteru. Projekt przewiduje bowiem nie tylko nadbudowę istniejącego budynku frontowego, ale też dobudowę 5-kondygnacyjnej prawej oficyny oraz parterowej oranżerii w zachodniej części działki.

Budynek po rozbudowie będzie miał pięć kondygnacji, w tym 4 mieszkalne. Ponad zabytkową bryłą powstaną dodatkowe dwa nowoczesne piętra (jedno z nich w miejsce istniejącego poddasza). W parterze budynku frontowego i prawej oficyny znajdą się także lokale usługowe. W nowej oficynie będą też lokale mieszkalne. Łącznie w budynku będą dostępne 43 mieszkania o powierzchniach od 25 do 46 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie