×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kamienica w centrum Łodzi może runąć. Budynek idzie do rozbiórki

  • Autor: PAP
  • 24 maj 2021 12:03
Kamienica w centrum Łodzi może runąć. Budynek idzie do rozbiórki
Kamienica w centrum Łodzi może runąć. Budynek idzie do rozbiórki, fot. shutterstock

W kamienicy przy ul. Kilińskiego 49 w centrum Łodzi stwierdzono w czwartek zawalenie się dachu i wewnętrznych stropów. Jest zagrożenie, że kolejne części domu mogą runąć. W piątek służby miejskie zamknęły ulicę. Jak podał po południu rzecznik magistratu, kamienica będzie rozebrana do wysokości drugiego piętra.

REKLAMA

Wstrzymano ruch na ulicy Kilińskiego w ścisłym centrum Łodzi. Całkowita blokada jest przed kamienicą przy Kilińskiego 49 - poinformowały służby miejskie. Potwierdziły, że w czwartek stwierdzono zawalenie się dachu i stropy wewnątrz tej śródmiejskiej kamienicy. Informację o tym podano w piątek.

Rzecznik prasowy prezydenta Łodzi Marcin Masłowski, zapytany przez PAP o to, dlaczego - skoro od czwartku wiedziano o zawaleniu się części konstrukcji - ruch na ulicy Kilińskiego wstrzymano dopiero w piątek, odpowiedział, że nic nie wie o tym, aby do katastrofy budowlanej doszło w czwartek. "Zawalić się mogło nawet wcześniej. W czwartek spisano protokół" - poinformował. "Dostaliśmy rekomendację i nie czekając na decyzję nadzoru budowlanego, co do ewentualnej rozbiórki, przygotowaliśmy od rana w piątek zmiany w komunikacji i zamknęliśmy ulicę" - podkreślił.

Nie ma informacji, aby wyniku zawalenia się części kamienicy ktoś został poszkodowany. Budynek był opuszczony, nikt w nim oficjalnie nie mieszkał. Kamienica była remontowana, bo były plany jej rewitalizacji. Ściany frontowe od ulicy wytrzymały, choć część budynku może w każdej chwili runąć. Zablokowano teren w sąsiedztwie kamienicy.

W piątek po południu rzecznik Masłowski podał informację o rozbiórce części kamienicy przy Kilińskiego 49. "Jest decyzja nadzoru budowlanego. Możemy rozebrać kamienicę do wysokości drugiego piętra" - podał. "Sprzęt ciężki przyjedzie w nocy z piątku na sobotę. Rozbiórkę chcemy zakończyć do wtorku" - przekazał.

Na razie władze nie podały przyczyny katastrofy budowlanej w śródmieściu Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie