REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Kamienica w Łodzi do remontu. Zyska strefę relaksu na podwórku

  • Autor: Łódź.pl
  • 04 lis 2021 10:57
Kamienica w Łodzi do remontu. Zyska strefę relaksu na podwórku
Tak podwórko kamienicy przy ul. Północnej 7 będzie wyglądać po remoncie. fot. Łódź.pl / mat. prasowe

Kolejna łódzka kamienica odzyskuje blask. Po remoncie będą w niej mieszkania i lokale usługowe, a wokół powstanie strefa sąsiedzkich spotkań. Ścianę kamienicy porosną pnącza.

REKLAMA

Kolejna łódzka kamienica odzyskuje blask. Jak podaje Łódź.pl, kamienica przy ul. Północnej 7 (dwa budynki wraz z dzielącym je podwórkiem ukryte za stojącym od frontu blokiem pod adresem 5/11) została przekazana wykonawcy, który rozpoczął jej generalny remont.

Przeczytaj także >> Niezwykły budynek w ścisłym centrum Łodzi. Startuje budowa Białej Kamienicy

Na placu budowy rozpoczęły się już pierwsze prace rozbiórkowe. Po remoncie w kamienicy będzie 38 mieszkań komunalnych, w tym 10 dla osób z niepełnosprawnościami oraz 2 lokale usługowe na wynajem.

Wielkie zmiany zajdą na podwórku kamienicy. Na nowo zorganizowanym podwórzu powstanie strefa relaksu, wypoczynku i sąsiedzkim spotkań. Na ścianach budynków zainstalowane będą stelaże, po których piąć się będą pędy pnączy, co ma stworzyć tzw. zieloną ścianę. Na podwórku staną stojaki rowerowe, do użytku mieszkańców zostanie oddana również stylizowana altana na odpady. Posadzone zostaną drzewa i krzewy, zasiane będą trawniki.

Prace kosztować będą ponad 10 mln zł. Remont zakończy się w przyszłym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie