×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Katakumby w pasażu Abramowskiego odzyskują dawny blask

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 21 gru 2018 10:39
Katakumby w pasażu Abramowskiego odzyskują dawny blask
Katakumby w pasażu Abramowskiego odzyskują dawny blask , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Komórki lokatorskie, tzw. katakumby w pasażu Abramowskiego odzyskują dawny blask. Prace przy inwestycji powoli dobiegają końca. Łączny koszt inwestycji to 3 mln zł.

REKLAMA

Do modernizacji przeznaczony był ciąg 400-metrowy starych komórek lokatorskich, powstałych w latach 50-tych XX wieku. Komórki zlokalizowane były w zagłębieniu, by nie przysłaniać widoku, znajdującego się w pobliżu ogrodu.

- Niestety z biegiem lat komórki coraz bardziej niszczały i trzeba było podjąć decyzję o zagospodarowaniu tego terenu. W związku z tym część komórek została zasypana, a w części położonej bliżej ul. Sienkiewicza odtworzyliśmy całe elewacje, łącznie z drzwiami, skoblami i ryglami, tak by nawiązywały wyglądem do komórek ubiegłego wieku – informuje Małgorzata Kryzińska z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Cały teren został podświetlony lampami posadzkowymi (w sumie 81 sztuk), ustawione zostały ławki oraz posadzona nowa zieleń. W sumie to 4 tys. metrów kwadratowych trawników i krzewy (lawenda i tawuła).

- Oprócz oświetlenia ziemnego liczącego 81 lamp ustawiliśmy również 32 lampy stojące, a w ciągu komórek ułożyliśmy ok. 3 tys. mkw. deptaku z kostki. Zrobiliśmy też ok. 400 m estetycznego ogrodzenia na podmurówce - mówi Piotr Kwapis, wykonawca inwestycji.

W 2019 r. w Pasażu Abramowskiego będą realizowane inwestycje z budżetu obywatelskiego – m.in. powstanie siłownia plenerowa, która będzie uzupełnieniem już istniejących atrakcji, takich jak plac zabaw czy mini tężnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie