×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kiedy mieszkańcy Poznania skorzystają z pływalni Olimpia?

  • Autor: Głos Wielkopolski
  • 06 mar 2023 10:56
Kiedy mieszkańcy Poznania skorzystają z pływalni Olimpia?
Basen przy hotelu Olimpia nie przyjmuje bowiem pływaków od 2018 roku. fot. Shutterstock, Allexxandar

Zamknięta od 2018 pływalnia Olimpia w Poznaniu ma zostać wyburzona. W jej miejsce powstanie nowy obiekt, który mógłby otworzyć swoje podwoje w 2027 roku (a może wcześniej).

REKLAMA

  • Nowa pływalnia Olimpia mogłaby być dostępna do użytku mieszkańców już w 2027 roku. 
  • Stary budynek pływalni został zamknięty w 2018 z uwagi na jego zły stan. 
  • Miasto planowało budowę pływalni w innej lokalizacji, ale po sprzeciwie mieszkańców zdecydowało się na wyburzenie starego budynku i budowę nowego w starej lokalizacji.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak powiedział, że pływalnia Olimpia ma powstać najpóźniej do 2027 roku, donosi Głos Wielkopolski. Prezydent miał zapewnić o tym mieszkańców miasta na spotkaniu 1 marca.

Na możliwość korzystania z pływalni Olimpia Poznanianie czekają od lat. Basen przy hotelu Olimpia nie przyjmuje bowiem pływaków od 2018 roku. Wówczas to obiekt został zamknięty z uwagi na zły stan budynku. W międzyczasie pojawił się pomysł budowy nowej pływalni w Parku Kasprowicza, co skreślało plany remontu starej Olimpii. Jak przypomina Głos Wielkopolski, sprzeciwili się temu jednak sami mieszkańcy, radni osiedlowi oraz organizacje samorządowe, domagając się basenu w dawnej lokalizacji.

W 2021 roku podjęta została decyzja o zburzeniu starego budynku pływalni i wybudowanie w jego miejscu nowego, zaprojektowanego na funkcje basenowe. Oprócz głównego basenu, w nowej Olimpii ma się znaleźć również basen rekreacyjny, a także salka fitness i sauny.

Podany przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka termin ma być założeniem bezpiecznym, a w rzeczywistości, jak pisze Głos Wielkopolski, prezydent liczy na możliwość powstania pływalni nawet w 2025 roku.

Środki w budżecie miasta mają się pojawić w przyszłym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie