×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kiedy wystartuje remont wieży ratusza w Olsztynie?

  • Autor: PAP
  • 08 sie 2022 14:17
Kiedy wystartuje remont wieży ratusza w Olsztynie?
Odwleka się remont szczytu wieży ratusza w Olsztynie, fot. shutterstock

Odwleka się remont iglicy hełmu na wieży olsztyńskiego ratusza, uszkodzonej w lutym przez wichurę. Przetarg na te prace - ogłoszony przez urząd miasta - został unieważniony z powodu formalnego błędu w jedynej złożonej ofercie.

REKLAMA

Jak informował olsztyński magistrat, do przetargu na naprawę elementów wieńczących ratuszową wieżę zgłosiła się firma z Morąga. Oferta wykonania tych prac za nieco ponad 100 tys. zł mieściła się w kwocie zarezerwowanej na ten cel. Jednak po sprawdzeniu dokumentacji komisja przetargowa unieważniła postępowanie z powodu formalnego błędu oferenta.

Oznacza to, że konieczne będzie ogłoszenie kolejnego przetargu. Same wykonanie remontu - w ocenie magistratu - powinno zająć cztery miesiące od podpisania umowy. Zakres prac ma obejmować naprawę uszkodzeń z przywróceniem oryginalnej formy iglicy hełmu wieży ratusza.

Do uszkodzenia przez wiatr iglicy i kuli z wiatrową chorągiewką doszło pod koniec lutego. Ponieważ elementy wieńczące szczyt ratuszowej wieży znajdowały się na wysokości ponad 60 m, ich demontaż wymagał wynajęcia specjalistycznej firmy.

Wykonana wtedy ekspertyza wykazała, że do uszkodzenia iglicy mogły się przyczynić błędy w pierwotnych rozwiązaniach konstrukcyjnych z 1915 r. Ich naprawa jest jednym z elementów planowanych prac.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie