×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kino Tęcza powróciło do Warszawy. Otwarcie filmem "Niewinni czarodzieje" Wajdy

  • Autor: oprac. Anna Liszka
  • 13 lip 2022 15:36
  • Aktualizacja: 13 lip 2022 15:45
Kino Tęcza powróciło do Warszawy. Otwarcie filmem "Niewinni czarodzieje" Wajdy
14 lipca br. kino Tęcza w Warszawie znów wyświetli filmy w ramach kina letniego na swoim dziedzińcu, fot. Unsplash

Kino Tęcza przy ul. Suzina 6 powróciło na kulturalną mapę Warszawy. 14 lipca br. znów wyświetli filmy. Na początek seans: "Niewinni czarodzieje" Wajdy. Niemal stuletni zabytek nadal czeka na remont i modernizację.

REKLAMA

  • Od 1997 roku budynek, w którym mieści się kino Tęcza, stał niewykorzystany.
  • 14 lipca br. znów wyświetli filmy w ramach kina letniego na swoim dziedzińcu.
  • Budynek kina nadal czeka na generalny remont, który Warszawa ogłosiła w grudniu 2020 r.

W kinie Tęcza na warszawskim Żoliborzu powrócą seanse filmowe. Zobaczymy je na dziedzińcu kina. Na początek filmy Andrzeja Wajdy. Letnie kino ruszy 14 lipca br. o godz. 20.45 pokazem  "Niewinnych czarodziejów". Kinomaniacy będą mogli obejrzeć także "Polowanie na muchy" (21 lipca) i "Wszystko na sprzedaż" (28 lipca).

Kino z historią

Budynek kina Tęcza powstał w roku 1929 jako. kotłownia centralnego ogrzewania dla budowanego wówczas osiedla WSM. Wkrótce jednak dzięki modernizacji kotłów udało się wygospodarować miejsce na kinoteatr, którego brakowało w okolicy. Swoją siedzibę miały tu awangardowy Teatr im. Żeromskiego. Po wojnie kino wznowiło działalność już pod nazwą Tęcza. W 1989 budynek stał się siedzibą kolektywu artystycznego Akademia Ruchu. Od 1997 budynek z krótkimi przerwami stał niewykorzystany.

W grudniu 2020 r., władze Warszawy, ogłosiły, że zabytek przejdzie pod pieczę Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Po remoncie i modernizacji Tęcza będzie dysponować salą kinową na niemal 200 miejsc, a także przestrzeniami na wystawy i inne działania kulturalne. Kiedy to nastąpi? Kinomaniacy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo wszystko wskazuje na to, że remont potrwa zdecydowanie dłużej niż pierwotnie zakładano.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie