×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kładka Berdychowska coraz bliżej realizacji. Umowa podpisana

  • Autor: UM Poznań
  • 09 lis 2018 12:10
Kładka Berdychowska coraz bliżej realizacji. Umowa podpisana
Projekt budowlany przygotuje zespół autorski pod przewodnictwem ARPA Architektoniczna Pracownia Jerzego Gurawskiego, w skład którego weszli architekci Błażej Szurkowski, Maciej Sokolnicki oraz Adam Turczyn. Koncepcja architektoniczna przygotowana przez ten zespół zwyciężyła w zorganizowanym przez Miasto konkursie fot. UM Poznań
Kładka Berdychowska coraz bliżej realizacji. Umowa podpisana
Kładka Berdychowska coraz bliżej realizacji. Umowa podpisana
Kładka Berdychowska coraz bliżej realizacji. Umowa podpisana
Kładka Berdychowska coraz bliżej realizacji. Umowa podpisana

Do końca przyszłego roku zostanie sporządzona dokumentacja projektowa wraz z pozwoleniem na budowę dla Kładki Berdychowskiej nad Wartą i Cybiną, która dwa lata później połączy Chwaliszewo, Ostrów Tumski i Berdychowo w Poznaniu. Podpisano umowę na zaprojektowanie nowego obiektu wpisującego się w strategię aktywizacji terenów nadwarciańskich.

REKLAMA

- Podpisanie umowy jest sfinalizowaniem i dopełnieniem konkursu architektonicznego, który został rozstrzygnięty w czerwcu tego roku. Kładka pieszo-rowerowa pomiędzy Berdychowem a Chwaliszewem ma dla nas istotne znaczenie nie tylko z punktu komunikacyjnego, ale także dalszego ożywienia terenów nadwarciańskich. Poznań wrócił nad rzekę, ale chcemy ten proces kontynuować i w tym kontekście ta inwestycja jest dla nas niezwykle ważna - podkreśla Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Miasta Poznania.

Projekt budowlany przygotuje zespół autorski pod przewodnictwem ARPA Architektoniczna Pracownia Jerzego Gurawskiego, w skład którego weszli architekci Błażej Szurkowski, Maciej Sokolnicki oraz Adam Turczyn. Koncepcja architektoniczna przygotowana przez ten zespół zwyciężyła w zorganizowanym przez Miasto konkursie, na który zgłoszono 22 prace - podaje oficjalny portal miejski Poznania.

- Konkurs bardzo mocno kładł nacisk na doświadczenie w projektowaniu obiektów inżynieryjnych, jak mosty i wiadukty. Zwycięska praca zebrała bardzo pozytywne recenzje nie tylko wśród jury, ale także opinii publicznej - dodaje Mariusz Wiśniewski.

- Harmonogram dalszych prac jest ściśle określony. Do końca 2019 roku wykonawca ma stworzyć projekt i uzyskać niezbędne zgody, w tym pozwolenie na budowę. W pierwszym kwartale 2020 roku Poznańskie Inwestycje Miejskie przystąpią do rozpisania przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, które skończą się w roku 2021. Od początku 2022 roku mieszkańcy i turyści powinni już korzystać z tej kładki - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Miasta Poznania. - Niezwykle istotna jest wartość umowy, która została określona wcześniej w założeniach konkursu i wynosi 861 tys. zł. Cała inwestycja ma kosztować 30 mln zł - taką kwotę Miasto zabezpieczyło w Wieloletniej Prognozie Finansowej - dodaje Wudarski.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie