REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Kładki z recyklingu zastąpią drewniane pomosty w gdańskim parku

  • Autor: Gdański Zarząd Dróg i Zieleni, opr. AS
  • 10 lis 2022 16:01
Kładki z recyklingu zastąpią drewniane pomosty w gdańskim parku
W Parku im. Ronalda Reagana w Gdańsku będą nowe kładki dla pieszych, fot. Alicja Chrzanowska/GZDiZ

W Parku im. Ronalda Reagana w miejscu wysłużonych drewnianych pomostów pojawia się nowe kładki dla pieszych. Są wykonane z tworzywa pochodzącego z recyklingu.

REKLAMA

  • Nowe konstrukcje z trwałego tworzywa pochodzącego z recyklingu zastąpią dotychczasowe wysłużone przez dekady drewniane pomosty w Parku im. Ronalda Reagana, informuje Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.
  • Obecnie trwa demontaż starej konstrukcji, który ma się zakończyć na początku grudnia.
  • Montaż nowych kładek odbędzie się wiosną.
  • Koszt prac wynosi 734 310,00 zł brutto.

W Gdańsku trwa demontaż konstrukcji starych drewnianych pomostów, które zostaną zastąpione przez nowe, trwałe kładki z tworzywa pochodzącego z recyklingu. Ten etap prac rozpoczął się 7 listopada i ma potrwać do końca miesiąca. 

Zakres planowanych w Parku im. Reagana robót obejmuje wymianę nawierzchni kładek o łącznej długości ponad 300 metrów oraz ich podbudowy. Betonowe filary konstrukcji, które są w dobrym stanie technicznym, posłużą za fundament. Wymagają jedynie oczyszczenia z porostów oraz mchu.

Na oczyszczonych filarach zostaną zamontowane nowe ryflowane deski pomostowe oraz słupy, belki oczepowe i legary z recyklingowanego tworzywa. Dzięki użyciu tego typu materiału nowe kładki będą odporne na ścieranie i wpływ warunków atmosferycznych.

Wykonawca będzie miał 11 miesięcy na realizację zamówienia. Wiosną odbędzie się montaż nowych pomostów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie