×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Klimat dla biznesu w pobliżu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 14 lut 2014 11:02
Klimat dla biznesu w pobliżu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy
BCB Business Park

W Gdańsku, w pobliżu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, powstaje miasteczko biznesowe. Jednym z jego prekursorów jest kompleks BCB Business Park. W jego skład wchodzi 5 budynków biurowych klasy A z funkcjami towarzyszącymi. Całość koncepcji architektonicznej przygotowała Grupa Projektowo-Inwestycyjna BASS.

REKLAMA

Inwestor przedsięwzięcia, gdańska spółka Bałtyckie Centrum Biznesu zapewnia, że znakami rozpoznaczymi projektu będą: unikalny design, wysoki standard, estetycznie ukształtowane tereny zielone, wygoda i elastyczność w zakresie aranżacji pomieszczeń biurowych.

nie przypadkowo zdecydował się na takie umieszczenie swojej inwestycji, stając się niewątpliwym liderem i jednym z pierwszych prekursorów powstania trójmiejskiego, okołolotniskowego miasteczka biznesowego: Airport City. Rozwój nowej dzielnicy w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska jest przede wszystkim szansą dla Trójmiasta i regionu na jeszcze szybszy rozkwit m.in. dzięki zainteresowaniu taką lokalizacją nowych, często zagranicznych firm a także przeniesieniu biznesu z centrum trójmiejskich miast i wskutek tego ich „odciążeniu” .
Dzięki doskonałemu skomunikowaniu: szybki dojazd nową, dwupasmową ulicą Słowackiego do Obwodnicy Trójmiasta i dalej do autostrady A1 oraz wciąż powstającym, nowym inwestycjom - „biznesowe miasteczko” już staje się strategicznym miejscem na mapie Trójmiasta. Rola ta powiększy się już wkrótce wraz z oddaniem Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, której przystanek będzie znajdował się tuż przy BCB Business Park.

Realizacja pierwszego etapu BCB Business Park zakończyła się w czerwcu 2012 r. wraz z oddaniem do użytku pierwszego budynku B1 (9250 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej wraz z restauracją, centrum konferencyjnym i ponad 300 miejscami parkingowymi). Niebawem rozpocznie się budowa kolejnego budynku biurowego - B2, który jest w trakcie komercjalizacji (oddanie do użytkowania III kwartał 2015 r.).

W niedługim czasie planowana jest również budowa pierwszego z trzech budynków handlowo-usługowych, w którym znajdować się będą między innymi usługi medyczne, fitness, usługi gastronomiczne, przedszkole i części handlowe.

Po ukończeniu całości inwestycji (ok. 2019 r.) łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 45 tys. mkw. powierzchni biurowej i w zależności od potrzeb kilka tys. powierzchni dla usług towarzyszących.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie