Klimatyczny kampus Uniwersytetu Coventry w nowoczesnym biurowcupropertydesign.pl - 06-02-2020 11:55


Uniwersytet Coventry zbliżył się o krok do otwarcia swojej wrocławskiej filii, aby tym samym stać się pierwszym zagranicznym uniwersytetem w Polsce. Nowy kampus zajmie dwa piętra w kompleksie Centrum Południe realizowanym przez firmę Skanska, gdzie mieścić się będą powierzchnie biurowe, usługowe oraz rekreacyjne.

Kompleks Centrum Południe został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić dostęp naturalnego światła i ograniczyć konieczność stosowania sztucznego oświetlenia. Posiada otwarty dziedziniec z wewnętrzną arkadą i fontanną.

W tym miesiącu rozpoczęły się prace wykończeniowe budynku kampusu mające na celu przygotowanie odpowiedniego wyposażenia na potrzeby studentów. Prace zostaną zakończone pod koniec czerwca, a testy odbiorcze i otwarcie budynku zostały zaplanowane na lato.

We wrześniu uczelnia przyjmie pierwszych studentów, którzy po ukończeniu studiów będą uzyskają stopień naukowy w systemie brytyjskim. Wykłady i zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.

Początkowo filia oferować będzie studia licencjackie na kierunkach takich jak: Technologie cyfrowe, Zarządzanie w biznesie oraz Cyberbezpieczeństwo, a czwarty kierunek - Zarządzanie w lotnictwie - jest aktualnie w opracowaniu. Programy zostały wybrane w porozumieniu z lokalnym środowiskiem biznesowym oraz władzami miasta Wrocław.

W pierwszym roku działalności filia planuje przyjąć około 160 studentów, a ambitne plany uczelni na przyszłość, mówią o zwiększeniu liczby studentów oraz rozszerzeniu oferty kierunków.