×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kolejna działka przy Kilińskiego w Łodzi będzie zabudowana

  • Autor: UM Łódź
  • 17 lut 2023 09:36
Kolejna działka przy Kilińskiego w Łodzi będzie zabudowana
Przy Kilińskiego 6 powstanie 40 nowych lokali, fot. UMŁ

Zabudowana zostanie działka przy ul. Kilińskiego 6 w Łodzi, co zapowiada spółka 3D Development.

REKLAMA

  • Inwestor 3D Development, będący już właścicielem parceli przy ul. Kilińskiego 6, planuje wzniesienie tam wielorodzinnego domu z ok. 40 mieszkaniami i lokalami użytkowymi na parterze.
  • Gmach zaprojektowała łódzka Autorska Pracownia Projektowa „Draft”.

Nowy obiekt będzie miał podziemny parking i niewielkie patio na wewnętrznym dziedzińcu. Wyróżniać ma się natomiast zielonym dachem z żywą roślinnością, na którym powstanie dodatkowa przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. To coraz częściej proponowane przez deweloperów w Łodzi rozwiązanie problemu niedostatku terenów zielonych w ścisłej zabudowie Śródmieścia. Zielone dachy mają mieć np. nowy dom powstający na działce za frontową kamienicą przy ul. Nawrot 34, budynek planowany przy ul. Zachodniej 29/31 czy też nowoczesna kamienica „Flora”, która ma stanąć u zbiegu ul. Kilińskiego z ul. Nawrot.

Nie jest to jedyna dobra wiadomość dotycząca północnej części ul. Kilińskiego. W rejonie skrzyżowania z ul. Pomorską koncentruje się jeszcze kilka planowanych inwestycji. W trakcie realizacji są „Słoneczne Tarasy” przy ul. Kilińskiego 12 (budowa tymczasowo wstrzymana z powodu zmiany wykonawcy). Narożnik naprzeciwko wraz z kamienicą przy ul. Kilińskiego 7 zagospodaruje wrocławska spółka budująca mieszkania na wynajem. Jest też plan zabudowy sąsiedniej działki przy ul. Pomorskiej 24.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie