REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kolejna łódzka biblioteka po remoncie

  • Autor: UM Łódź
  • 24 maj 2022 11:23
Kolejna łódzka biblioteka po remoncie
Biblioteka Traf otwiera się przy Cieszkowskiego w Łodzi, fot. UMŁ
Kolejna łódzka biblioteka po remoncie
Kolejna łódzka biblioteka po remoncie

25 maja swoje drzwi otwiera kolejna wyremontowana filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi – Biblioteka Traf przy ul. Cieszkowskiego 11A.

REKLAMA

Biblioteka Traf oferuje swoim czytelnikom księgozbiór ponad 16 tysięcy książek i dużą – ponad 200 mkw. – ciekawie zagospodarowaną przestrzeń. Dla miłośników literatury grozy, sensacji i kryminału atrakcją będzie specjalnie przygotowana, klimatyczna, mroczna sala, w której będą mogli zanurzyć się w lekturze swojego ulubionego gatunku i dodatkowo poczuć atmosferę, jaką tworzy jej wystrój. Wydzielona została także strefa dla najmłodszych z ogromnym statkiem pirackim na ścianie.

Będzie to miejsce przyjazne dla wszystkich, w którym można rozwijać zainteresowania na licznych warsztatach i wydarzeniach, spotkać się ze znajomymi lub odpocząć w towarzystwie książki w bardzo wygodnych fotelach. 

W Bibliotece Traf integrować się będzie mogła lokalna społeczność. We współpracy z Centrum OPUS realizowany jest tu projekt Międzynarodowej Strefy Aktywności Społecznej. W jego ramach przewidziane są takie inicjatywy jak kawiarenki językowe, warsztaty rodzinne, spacery z przewodnikiem, a w najbliższym czasie Dzień Dziecka i Piknik Sąsiedzki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie