Kolejna polska restauracja z gwiazdką MichelinPropertydesign.pl - 09-03-2016 12:03


To restauracja Senses w Warszawie otrzymała gwiazdkę Michelin. Nie tylko kuchnia robi wrażenie, ale również elegancki i minimalistyczny wystrój. Za projekt odpowiada Arc Architects.

Wiosną każdego roku ukazuje się najbardziej prestiżowy przewodnik Michelin, przyznający wyróżnienia najbardziej wyjątkowym restauracjom w postaci słynnych na całym świecie gwiazdek.

Wiadomo już, że rok 2016 należy do Restauracji Senses. Gwiazdka jest zwieńczeniem dotychczasowych sukcesów restauracji pod pieczą szefa kuchni Andrei Camastry – w przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy lokal zdobył m.in. wyróżnienie przewodnika Michelin w postaci trzech kompletów sztućców, a także czterech kucharskich czapek przyznawanych przez przewodnik Gault et Milleau

Restauracja Senses znajdujące się w okolicach Placu Bankowego w centrum Warszawy. Autorskie menu degustacyjne składa się z 3, 7 lub 10 dań i jest podsumowaniem doświadczeń, badań, analiz, wielu eksperymentów oraz tysięcy kilometrów kulinarnych podróży szefa kuchni.

Ambicją Senses było stworzenie pięknego miejsca, z najwyższej klasy obsługą, a jej celem wykreowanie kulinarnych kreacji, które zaangażują wszystkie zmysły. To docenili m.in. inspektorzy Michelin, którzy przyznali tej warszawskiej restauracji cenną gwiazdkę. Aranażacją wnętrza restauracji Senses zajęła się pracownia Arc Architects.

To już druga gwiazdka Michelin dla polskiej restauracji. Pierwszą otrzymał Atelier Amaro jeszcze w 2013 r.