×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kolejne CH Auchan z certyfikatem BREEAM-In-Use

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 02 sty 2019 15:39
Kolejne CH Auchan z certyfikatem BREEAM-In-Use
CH Auchan Hetmańska, fot. mat. pras.

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk i Centrum Handlowe Auchan Hetmańska w Białymstoku otrzymały prestiżowe certyfikaty branżowe BREEAM-In-Use z oceną bardzo dobrą w kategorii Asset Performance oraz Building Management. Dokumenty potwierdzają, że w centrach handlowych stosowane są rozwiązania zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju zarówno w zakresie funkcjonowania budynku, jak i sposobu zarządzania nim.

REKLAMA

Certyfikat BREEAM In-Use jest jednym z najważniejszych w Europie systemów oceny budynków, w tym nieruchomości komercyjnych. O certyfikat mogą ubiegać się obiekty, które funkcjonują od przynajmniej dwóch lat. W trakcie weryfikacji szczegółowo analizowane są zarówno parametry techniczne budynków, jak i sposób zarządzania nimi.

Wśród obiektów zarządzanych przez Ceetrus Polska do tej pory certyfikat BREEAM-In-Use posiadały Galeria Bronowice w Krakowie i podwarszawska Galeria Łomianki. 20 grudnia 2018 roku certyfikaty otrzymały Centrum Handlowe Auchan Gdańsk oraz Centrum Handlowe Auchan Hetmańska, które mieści się w Białymstoku.

– To dla nas niezwykle ważne, że kolejne dwa centra handlowe w naszym portfolio zostały wyróżnione certyfikatem branżowym BREEAM-In-Use z tak wysoką oceną. Oba certyfikowane obiekty w minionych latach były rozbudowane i zmodernizowane tak, aby stały się nowoczesnymi budynkami, funkcjonującymi zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zarządzając tymi budynkami, troszczymy się o to, żeby spełniały wymogi związane z ochroną otaczającego je środowiska i były przyjazne dla odwiedzających je klientów – mówi Małgorzata Rajkow-Krzywicka, dyrektor operacyjna Ceetrus Polska. 

Aby uzyskać tak wysoki wynik w procesie certyfikacji, Centra Handlowe Auchan musiały spełnić rygorystyczne kryteria związane, m.in. z efektywnym zarządzaniem i recyclingiem odpadów, efektywnością energetyczną, optymalizacją zużycia wody, a także energii świetlnej i emisją dwutlenku węgla. Pod uwagę wzięto również sposób zarządzania, komfort użytkowników obiektu, rozwiązania transportowe, użyte materiały, ekologię i zagospodarowanie terenów zielonych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie