Kolejne punkty ładowania elektryków na warszawskich parkingach P+RUM Warszawa - 05-01-2021 13:02


Na kolejnych obiektach Parkuj i Jedź w Warszawie działają punkty ładowania pojazdów elektrycznych, podaje na swojej stronie Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Kierowcy mają do dyspozycji już 26 punktów ładowania na dziewięciu parkingach zarządzanych przez Zarząd Transportu Miejskiego, zlokalizowanych w różnych częściach Warszawy.

Na kolejnych obiektach Parkuj i Jedź działają punkty ładowania pojazdów elektrycznych. To jedno z działań na rzecz promowania elektromobilności. Nowe ładowarki zaczęły działać w ostatnim tygodniu ubiegłego roku na parkingach:

P+R Połczyńska – stacja z dwoma punktami ładowania o mocy 22 kW każdy,
P+R Metro Marymont – dwie stacje z czterema punktami ładowania o mocy 22 kW każdy,
P+R Wawer SKM – stacja z dwoma punktami ładowania o mocy 22 kW każdy,
P+R Anin SKM – stacja z dwoma punktami ładowania o mocy 22 kW każdy.

W sumie do dyspozycji kierowców jest już 26 punktów ładowania na dziewięciu parkingach zarządzanych przez Zarząd Transportu Miejskiego, zlokalizowanych w różnych częściach Warszawy.

Ładowanie pojazdów jest bezpłatne. Użytkownicy pojazdów elektrycznych mogą również złożyć wniosek o wydanie Karty Eko, pozwalającej na pozostawianie aut o takim napędzie na parkingach P+R również na noc, np. na czas ładowania baterii. Karty Eko są wydawane na dany samochód elektryczny, wyłącznie dla jednego parkingu P+R. Okres ich ważności to rok kalendarzowy.