×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kolejne stacje kolejowe ze zmodernizowanymi peronami

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 kwi 2021 15:30
Kolejne stacje kolejowe ze zmodernizowanymi peronami
Stacja Olsztyn Gutkowo. fot. Andrzej Puzewic / mat. prasowe PKP PLK

Wyższe perony ułatwiające wsiadanie do pociągów, nowe oświetlenie, wiaty i ławki, a także dostosowanie peronów do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się to niektóre ze zmian jakie PKP PLK wprowadzi na stacjach na odcinku Olsztyn Gutkowo – Dobre Miasto.

REKLAMA

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na projekt i roboty na odcinku Olsztyn Gutkowo – Dobre Miasto, na linii łączącej stolicę województwa z północną Warmią i granicą państwa. Umowa o wartości ponad 165 mln zł (netto), to kolejny krok PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w kierunku poprawy warunków podróży na trasie Olsztyn – Braniewo.

Przeczytaj także >> Warszawa Zachodnia: zaglądamy na plac budowy!

Efektem inwestycji będzie poprawa warunków obsługi podróżnych na stacjach w Olsztynie Gutkowie i w Dobrym Mieście oraz na przystankach Bukwałd, Cerkiewnik i Swobodna.

Pasażerowie kolei zyskają wyższe perony ułatwiające wsiadanie do pociągów. Zaplanowano nowe oświetlenie oraz wyposażenie przystanków w wiaty i ławki. Czytelne oznakowane oraz informacje z rozkładami jazdy ułatwią podróże. Większą dostępność kolei zapewni dostosowanie peronów do potrzeb osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie