×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kolejny ekologiczny biurowiec - Postępu 14 otrzymał BREEAM Excellent

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 cze 2014 15:49
Kolejny ekologiczny biurowiec - Postępu 14 otrzymał BREEAM Excellent
Inwestycja Postępu 14 z certyfikatem ekologicznym BREEAM Excellent, HB Reavis
Kolejny ekologiczny biurowiec - Postępu 14 otrzymał BREEAM Excellent

Wśród rozwiązań ekologicznych zastosowanych w kompleksie są m.in. najnowocześniejsze systemy sterowania klimatyzacją. Ilość powietrza w pomieszczeniach, w których przebywają ludzie będzie o 35 proc. większa, niż przewidują normy, co przekłada się na większy komfort pracy i znaczące oszczędności. Inwestorem biurowca Postępu 14 jest HB Reavis, projekt powstał w pracowni Hermanowicz Rewski Architekci.

REKLAMA

Biurowiec realizowany przez HB Reavis przy ul. Postępu 14 w Warszawie otrzymał certyfikat BREEAM „Excellent”. Jest to już trzecia inwestycja dewelopera na warszawskim rynku, która została wyróżniona tym prestiżowym certyfikatem ekologicznym. Autorem projektu jest biuro Hermanowicz Rewski Architekci

– Budowanie zgodnie z wytycznymi systemu BREEAM jest dla nas standardem. Jestem dumny, że nasza kolejna inwestycja otrzymała tak wysoką ocenę w ramach certyfikacji. Naszym celem jest dostarczanie najemcom rozwiązań najwyższej klasy, które poza najwyższą jakością wykonania i wyjątkowym designem są także niezawodne i wygodne w eksploatacji – mówi Stanislav Frnka, CEO HB Reavis Poland.

Projekt Postępu 14 przewiduje także nowoczesne, szybkobieżne windy, oświetlone systemem LED i odzyskujące energię elektryczną przy hamowaniu. Do dyspozycji najemców będą również stacje do ładowania samochodów elektrycznych, które nadal są rzadkością na polskim rynku.

Kolejnym ekologicznym rozwiązaniem w budynku będzie stacja uzdatniania wody. Pozwala ona wykorzystywać wodę pochodzącą z opadów deszczu, zmagazynowaną w zbiorniku retencyjnym, do procesów technologicznych. Uzdatniona woda wykorzystywana jest na przykład do nawilżaczy powietrza, co redukuje w zasadniczy sposób wydatki na wodę z sieci miejskiej i tym samym przekłada się na niższe koszty dla najemców. Dodatkowo, w projekcie wykorzystany został rozbudowany system irygacyjny do podlewania zieleni dookoła budynku, również wykorzystujący wodę ze zbiornika retencyjnego. Z innych planowanych rozwiązań technologicznych, które służą maksymalizacji efektywności ekologicznej i ekonomicznej budynku należy wymienić zastosowanie systemu chłodzenia swobodnego - free cooling, dającego realne oszczędności w sposobie użytkowania budynku.

Postępu 14 to inwestycja HB Reavis u zbiegu ulic Postępu i Marynarskiej w Warszawie, oferująca ponad 34 000 mkw. powierzchni najmu. Planowany termin zakończenia budowy to pierwsza połowa 2015 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie