REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kolejny plac zabaw w Łodzi. Tym razem sportowy

  • Autor: UM Łódź
  • 16 maj 2022 12:06
Kolejny plac zabaw w Łodzi. Tym razem sportowy
W łódzkim parku Widzewskim, w ramach Planu dla Osiedli, powstanie nowa atrakcja dla najmłodszych - plac zabaw o tematyce sportowej, fot. UMŁ

W łódzkim parku Widzewskim, w ramach Planu dla Osiedli, powstanie nowa atrakcja dla najmłodszych - plac zabaw o tematyce sportowej.

REKLAMA

Plac zabaw powstanie w parku Widzewskim jeszcze w tym roku.

- Motywem przewodnim placu zabaw będzie tematyka sportowa, a konkretnie piłka nożna. Przestrzeń wypełnią urządzenia do zabawy i - co bardzo ważne przy aktywnym spędzaniu czasu - bezpieczna nawierzchnia - mówi Justyna Krakowiak z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Na nowym placu zamontowane zostaną urządzenia wielofunkcyjne, pojawi się również stół do gry w popularne piłkarzyki, urządzenie do ćwiczeń koordynacji ruchu oraz trampolina ziemna. Dodatkowo staną tu ławki, kosze i stojaki rowerowe.

Obecnie trwa etap projektowania, ale inwestor planuje, że robotników zobaczymy na placu budowy jeszcze w te wakacje. Inwestycja realizowana w ramach Planu dla Osiedli ma zostać zakończona jesienią. Jej wartość to 448 200,00 zł

Park Widzewski położony jest między ulicami:  Niciarnianą, Sobolową i aleją Piłsudskiego na terenie dzielnicy Widzew. Został założony w 1952 roku. Park zaprojektowali K. Marcinkowski i H. Tomaszewski. Jego powierzchnia to 7,8 ha, a usytuowany został w dolinie rzeki Jasień.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie