REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kolejny pofabryczny budynek w Łodzi przechodzi metamorfozę

  • Autor: UM Łódź
  • 20 gru 2022 10:32
Kolejny pofabryczny budynek w Łodzi przechodzi metamorfozę
Budynek przy Sienkiewicza 63 w remoncie, fot. UMŁ

Trwa kompleksowa odnowa kolejnego pofabrycznego budynku w Łodzi. Przy ul. Sienkiewicza 63 powstaną lokale usługowe, kawiarnie, restauracje, pracownie oraz przestrzeń biurowa.

REKLAMA

  • Dawna fabryka zlokalizowana jest w głębi kwartału między ul. Nawrot i pasażem Schillera.
  • Budynek przylega do tyłu kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 118 i do kolejnego postindustrialnego obiektu przy ul. Sienkiewicza 61, do którego wchodzi się z pasażu Schillera.
  • Wszystkie trzy nieruchomości zostaną połączone nowym przejściem.

– Wykonawca przejął plac budowy i zabezpieczył go – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich. – Obecnie w fabryce trwają prace porządkowe i pierwsze rozbiórki oraz demontaże. Wykonawca przygotowuje się do intensywnych prac przy wzmacnianiu konstrukcji budynku.

Na elewację fabryki przy Sienkiewicza wróci czerwona cegła

Modernizacja budynku jest kompleksowa. Elewacja zostanie odnowiona, a wnętrza – przebudowane i odświeżone. Wymienione będą okna, drzwi oraz wszystkie instalacje. Na piętrach 1–4 wydzielone zostaną pomieszczenia na biura, pracownie artystyczne i lokale usługowe. Zaś na parterze budynku i częściowo w piwnicy znajdą się przestrzenie, które idealnie będą nadawać się na działalność gastronomiczną.

Zielone podwórze w centrum Łodzi

W otoczeniu budynku powstanie ogólnodostępny skwer. Będzie to miejsce rekreacyjne z placem zabaw i ogródkami gastronomicznymi.

Obecnie podwórko przed budynkiem jest pozbawione zieleni. Rosną tu tylko dwa drzewa (samosiejki) – brzoza i topola osika. Po remoncie się to zmieni.

Zostaną zasadzone krzewy i kwiaty, nie zabraknie traw ozdobnych. Zamontowane będą ławki i siedziska, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz oświetlenie. Plac zabaw dla najmłodszych zostanie wyposażony w piaskownicę, huśtawkę, równoważnię i drabinkę z domkiem i zjeżdżalnią.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie