REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Kolejny przetarg na projekt przebudowy amfiteatru w Kołobrzegu

  • Autor: PAP
  • 28 lut 2018 09:50
fot. shutterstock

Będzie kolejny przetarg na wykonanie projektu przebudowy amfiteatru w Kołobrzegu. Do wtorku, kiedy mija termin na złożenie ofert wykonania dokumentacji projektowej, do magistratu nie wpłynęła żadna oferta.

REKLAMA

"Nie wpłynęła ani jedna oferta. Będziemy ogłaszać kolejny przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy amfiteatru" - poinformował PAP we wtorek rzecznik prezydenta Kołobrzegu Michał Kujaczyński.

Właścicielem obiektu jest miasto Kołobrzeg i to jego władze ogłosiły przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej przebudowy amfiteatru położonego przy ul. Fredry, na terenie wpisanym do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego.

W tegorocznym budżecie Kołobrzegu na ten cel zarezerwowano 300 tys. zł, licząc, że do 20 grudnia projekt zostanie wykonany. Tym samym miasto byłoby już gotowe, by ubiegać się o unijne dofinansowanie, niezbędne do rozpoczęcia prac. W wieloletnim planie inwestycyjnym miasta Kołobrzeg przebudowa amfiteatru z zagospodarowaniem terenu wokół planowana jest na lata 2019-2021, a jej koszt szacuje się na ponad 18 mln zł.

Historia amfiteatru w Kołobrzegu sięga 1925 r. To wtedy obiekt stracił swój militarny charakter i został przekształcony w amfiteatr. W lipcu 1968 r. po raz pierwszy odbył się w nim Festiwal Piosenki Żołnierskiej, którego organizację zawieszono po ponad 20 latach, na początku 90. lat XX wieku. Przez ostatnie lata kołobrzeski amfiteatr był miejscem, w którym odbywał się Sunrise Festival.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie