×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kolejny skwer w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 01 cze 2018 15:41
Kolejny skwer w Łodzi
fot. UM Łódź

Nowy skwer powstał między ulicami Cieszkowskiego i Przyszkole w Łodzi - takiego miejsca do spotkań, odpoczynku czy zabawy z dziećmi potrzebowali mieszkańcy okolicznych bloków.

REKLAMA

Na skwerze powstały nowe oświetlone alejki i chodniki, stanęły kolorowe ławki oraz kosze na śmieci. Do już istniejącego starodrzewu dosadzono kilka nowych drzew i setki krzewów. Odnowiony został istniejący plac zabaw, na którym pojawiły się nowe zabawki dla dzieci. Okoliczni mieszkańcy mogą na skorzystać z bogato wyposażonej siłowni plenerowej, stołu do ping ponga czy pograć w szachy lub warcaby na kilku stolikach z szachownicami. Na skwerze zainstalowany został również zegar słoneczny.

– Zdecydowaliśmy wszyscy razem, ale przede wszystkim mieszkańcy, że na Nowym Rokiciu, zamiast marketu, bardziej potrzeba miejsca do wypoczynku, które będzie też służyło integracji lokalnej społeczności. Stąd ta inwestycja, na którą z Programu dla Dzielnic przeznaczyliśmy już 450 tys. zł – powiedziała prezydent Zdanowska, dodając, że jeszcze w tym roku wybudowany zostanie plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych.

Radny Adam Wieczorek przypomniał, że w lipcu 2016 r. mieszkańcy zgłosili się do prezydent Zdanowskiej oraz radnych obawiając się, że w miejscu skweru może powstać market. Jak podkreślił radny Wieczorek, prezydent Zdanowska zareagowała natychmiast i zakazała sprzedaży tej działki przez UMŁ. – Jednocześnie podjęliśmy działania, aby z korzyścią dla mieszkańców zagospodarować ten teren. Stad pojawił się sprzęt do rekreacji oraz zainstalowaliśmy latarnie, bo mieszkańcy zwracali uwagę, że wieczorem nie czują się zbyt bezpiecznie – dodał Adam Wieczorek

Radna Paulina Setnik podkreśliła, że mieszkańcy sprzeciwiając się przeznaczeniu skweru na działalność handlową podkreślali, że w okolicy jest wystarczająco dużo mniejszych sklepów, z których korzystają na co dzień, to na dodatek budowa marketu wiązałaby się z wycinką starych drzew.

Prace na skwerze rozpoczęły się jesienią 2017 r.  Inwestycja kosztowała do tej pory 450 tys. zł, a środki pochodziły z Programu dla Dzielnic. Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych będzie kosztował 100 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie