×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Koło młyńskie zawisło w nowej przystani łódzkiego parku

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 17 gru 2018 15:06
Koło młyńskie zawisło w nowej przystani łódzkiego parku
fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Trwają prace wykończeniowe nowoczesnej przystani w Parku na Młynku w Łodzi. Energooszczędny budynek, a w nim: pomieszczenie dla ratowników, kasa, pomieszczenie biurowe i mini hangar, w którym już od najbliższego sezonu przechowywane będą m.in. sprzęty wodne, takie jak kajaki i rowery wodne.

REKLAMA

- Śmiem twierdzić, że jest to najnowocześniejszy budynek, który powstał na obiektach MOSiRu - mówi Iwona Safjanowska, z-ca dyr. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Charakterystycznym elementem i zupełnie nowym w budującej się właśnie przystani, jest duże, drewniane, młyńskie koło. - Jest cudownym elementem nawiązującym do tego pięknego obiektu rekreacyjnego, zwanego Młynek. Młyńskie koło będzie bardzo ekonomiczne, będzie wprawiane w ruch przez wodę bieżącą - dodaje Iwona Safjanowska.

W ramach budżetu obywatelskiego (V edycja 2017/2018) powstały także nowe pomosty, dzięki którym będzie można bezpiecznie wodować kajaki i rowery wodne. Projekty z Budżetu Obywatelskiego od 2015 roku zmieniają ten obiekt w miejsce, do którego chętnie przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych osiedli. Jak się okazuje, od samego początku, wnioski składa jedna osoba, czyli Katarzyna Szulc, która zamieszkała nieopodal parku, osiem lat temu. - Ja odpowiedziałam w pewien sposób na potrzeby moje, moich dzieci, mojej rodziny i spojrzałam na to, czego tu brakuje, co chciałabym, żeby tu powstało, i jak ja to widzę i dlatego chciałam, żeby to zmieniło się dla wszystkich mieszkańców - mówi Katarzyna Szulc, pomysłodawczyni projektów dotyczących Parku na Młynku.

I tak od 2015 roku najpierw powstały ścieżki od strony południowej i północnej, potem ogrodzenie terenu, do tego nowe nasadzenia, górka do zjeżdżania na sankach, siłownia plenerowa, mała architektura, latarnie solarne, a także boisko do piłki plażowej. W sumie w Parku na Młynku od 2015 roku zrealizowano inwestycje za ponad 3,7 mln zł.

Już w 2019 roku rozpocznie się kolejna inwestycja, także z Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektu, który wygrał w VI edycji BO, będzie rozbudowany plac zabaw, powstanie linarium, dobudowane będą dodatkowe zabawki, także dla dzieci niepełnosprawnych. Będą także nowe elementy małej architektury oraz nasadzenia drzew, krzewów i kwietne łąki. Koszt tego projektu to 440 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie