×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kolorowe parasolki zawisły nad ulicą w centrum Pszczyny

  • Autor: PAP
  • 15 cze 2021 16:46
Kolorowe parasolki zawisły nad ulicą w centrum Pszczyny
Kilkaset parasolek w różnych kolorach zawisło we wtorek nad jedną z uliczek w śródmieściu Pszczyny (Śląskie). Będą zdobić miasto do jesieni. fot. UM Pszczyna

Nad ul. Bankową w Pszczynie pojawiło się... kilkaset kolorowych parasolek. Instalacja będzie zdobić przestrzeń miasta do jesieni.

REKLAMA

Mieszkańcom spodobała się nowa atrakcja - setki zdjęć już po kilku godzinach znalazły się w internecie - poinformował Piotr Łapa z tyskiego magistratu.

"Kolorowe parasolki jeszcze bardziej ożywiły ul. Bankową. To tutaj od kilku lat prowadzimy projekt Bankowa Street Live, gdzie na skrzyżowaniu ulicy odbywają się koncerty. Wiele osób kojarzy to miejsce z muzyką. Nowa ozdoba z pewnością będzie kolejnym punktem na turystycznej mapie Pszczyny. Tym bardziej że na niewielkiej uliczce zlokalizowane są lokale gastronomiczne, które serwują dobrą kuchnię" - powiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Najbliższy koncert na ul. Bankowej odbędzie się w czwartek 24 czerwca. Wystąpi zespół Hard Rockets. Koszt zakupu parasolek to blisko 8 tys. zł, montażem zajęli się pracownicy miejskiej spółki.

Nazywana perłą Górnego Śląska Pszczyna to jedno z chętniej odwiedzanych miast na tym terenie. Magnesem dla turystów jest przede wszystkim Muzeum Zamkowe w Pszczynie. (PAP)

Autorka: Anna Gumułka

lun/ joz/

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie