REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Komisja Europejska partnerem 4 Design Days Online

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 04 maj 2021 11:34
Komisja Europejska partnerem 4 Design Days Online
Nowy Europejski Bauhaus ma zaangażować architektów, inżynierów, projektantów, artystów, naukowców, przedsiębiorców w poszukiwanie m.in. nowych form architektury i nowych technik budowania. Fot. Shutterstock

Nowy Europejski Bauhaus to nowa inicjatywa na rzecz zrównoważonego projektowania, osiągnięcia neutralności klimatycznej i dążenia do gospodarki o obiegu zamkniętym. Ruch zainicjowany przez Komisję Europejską jest głównym tematem majowej edycji 4 Design Days 2021. Kolejna odsłona 4DD będzie obfitować w znamienitych gości, m.in. w przedstawicieli KE i ambasadorów Nowego Europejskiego Bauhausu.

REKLAMA

Nowe projektowanie ma realizować cele Europejskiego Zielonego Ładu, przyczyniać się do osiągnięcia przez Europę neutralności klimatycznej maksymalnie do 2050 roku oraz opierać się na gospodarce o obiegu zamkniętym, produkującej minimum odpadów, przeciwdziałającej degradacji różnorodności biologicznej.

Nowy europejski Bauhaus ma zaangażować architektów, inżynierów, projektantów, artystów, naukowców, przedsiębiorców w poszukiwanie m.in. nowych form architektury i nowych technik budowania, wykorzystujących naturalne materiały i inteligentne technologie, efektywnych energetycznie. Zrównoważone projektowanie w ramach nowego Bauhausu ma przyczynić się nie tylko do tworzenia przyjaznych do życia przestrzeni, ale przede wszystkim – do zatrzymania czy ograniczenia zmian klimatu i, co za tym idzie, katastrofy ekologicznej.

4 Design Days Online - ZAREJESTRUJ SIĘ

Idea Nowego Europejskiego Bauhausu już zaangażowała polskich architektów i ludzi świata architektury i designu. Podczas majowej edycji 4 Design Days, 13 maja 2021 roku, projekt zainaugurowany przez Komisję Europejską będzie tematem przewodnim wydarzenia, a sama KE została jego partnerem. Wśród gości 4DD znajdą się takie osobistości, jak m.in. przedstawiciel Komisji Alessandro Rancati, EU Policy Lab oraz architekt Hubert Trammer - przedstawiciel Instytut Architektury i Urbanistyki i ambasador Okrągłego Stołu Nowego Europejskiego Bauhausu, który weźmie udział w sesji "Nieśmiertleny Bauhaus w nowej roli" (godz. 10:00-11:25).

Organizatorem 4 Design Days jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl oraz organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

 4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. W 2022 roku odbędzie się w dniach 27-30 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl i propertydesign.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – największą imprezą biznesową Europy Centralnej.

Zapraszamy na stronę: www.4dd.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie