×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kompleks biurowy po modernizacji w duchu zrównoważonego rozwoju

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 31 maj 2021 15:47
Kompleks biurowy po modernizacji w duchu zrównoważonego rozwoju
Kompleks biurowy Green Heart w tętniącym życiem centrum biznesowym Belgradu. fot. mat. prasowe GTC
Kompleks biurowy po modernizacji w duchu zrównoważonego rozwoju
Kompleks biurowy po modernizacji w duchu zrównoważonego rozwoju

We współpracy z pracownią KDA Architects, GTC stworzyło zieloną oazę w futurystycznym kampusie biurowym w tętniącym życiem centrum biznesowym Belgradu. Wykorzystując istniejące już zasoby biurowe, GTC przez ostatnie 12 lat przeprowadzało rewitalizacje budynków, a wyjątkowa aranżacja ich wnętrz dopełniła projekt.

REKLAMA

Zaprojektowany wspólnie z pracownią KDA Architects, Green Heart wyróżnia się przejrzystą, minimalistyczną koncepcją inspirowaną naturą, a także ponadczasowym designem. Dzięki kompleksowemu podejściu firmy do zarządzania nieruchomościami, Green Heart stał się charakterystycznym obiektem Nowego Belgradu, a w nowym sercu miasta można cieszyć się zielonym otoczeniem wśród pięciu wysokiej klasy budynków biurowych.

Prestiżowa nagroda BigSEE

Green Heart został nagrodzony w konkursie BigSEE, branżowym zestawieniu wyłaniającym najlepsze projekty z 21 krajów w Europie Południowo-Wschodniej. Należący do GTC park biurowy został wyróżniony za nowoczesny wystrój wnętrz, które powstały w wyniku rewitalizacji budynków, zdobywając nagrodę BigSEE Interior Design Awards. 

Jasne, minimalistyczne, wykonywane na zamówienie elementy inspirowane naturą, w połączeniu z mocnym akcentem kompozycji kwiatowych znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz budynków, tworzą iluzję braku granic pomiędzy przestrzenią biurową a otoczeniem zewnętrznym. Dzięki temu najemcy i goście Green Heart mogą swobodnie poruszać się po kampusie biznesowym, nie zauważając nawet „przejścia” pomiędzy zieloną oazą a przestrzenią pracy.

Historia inwestycji

– Poprzez projekt Green Heart chcieliśmy pokazać, że zrównoważony rozwój może być minimalistyczny, odświeżający i funkcjonalny, a jednocześnie poprawiać samopoczucie i komfort naszych najemców. Włożyliśmy ogrom pracy w rewitalizację tych budynków, dlatego tym bardziej cieszymy się, że zostaliśmy nagrodzeni przez BigSEE pośród 1500 innych znakomitych projektów z całego regionu. To osiągnięcie jest ważnym kamieniem milowym dla naszej działalności w Serbii, ale również informacją, że rewitalizacja i inwestowanie w zrównoważone technologie czy przyszłościową architekturę jest skutecznym sposobem na rozwój naszej działalności. Dzięki ciężkiej pracy KDA, Octogon, architektów Modelart i naszego zespołu zarządzania projektami możemy teraz śmiało nazywać się sercem Nowego Belgradu – komentuje Pedja Petronijevic, country manager GTC na Serbię.

W portfolio zrównoważonych biurowców GTC Green Heart ma swoją wyjątkową historię. Inwestycja rozpoczęła się w 2008 roku, kiedy deweloper wybudował dwa budynki, znane jako GTC Square – zajmujące odpowiednio 10 800 m kw. i 11 500 m kw., po czym ich teren i obiekty przeszły gruntowną rewitalizację. Dotychczasowy parking naziemny został przeniesiony pod ziemię, a na jego miejscu firma wybudowała trzy nowoczesne budynki, oferujące łącznie 24 000 m kw. nowej powierzchni biurowej klasy A, osadzonych w zielonym otoczeniu. Aby sprostać rosnącym wymaganiom najemców i stworzyć unikalny kampus biurowy zgodnie z wymaganymi kryteriami środowiskowymi, dwa istniejące wcześniej budynki zostały zmodernizowane.

W lutym 2021 roku Green Heart uzyskał pełny certyfikat LEED, co zakończyło proces rewitalizacji całego kompleksu. Obecnie obiekt, zajmujący łącznie 46 300 m kw., jest najnowocześniejszym kampusem biznesowym w dzielnicy biznesowej Nowego Belgradu. Estetyczne wnętrza, bogata oferta gastronomiczna i zielony dziedziniec pozwalają się zrelaksować, a podjazdy dla osób z niepełnosprawnościami zapewniają swobodny dostęp do pełnej oferty kampusu.

– Historia Green Heart dowodzi, że działania rewitalizacyjne przynoszą korzyści w dłuższej perspektywie, a nagroda BigSEE jest tego dowodem. GTC słynie z doskonałego zarządzania nieruchomościami, ponieważ zwracamy szczególną uwagę na odnawianie i utrzymywanie naszych budynków. To podejście wynika z zasad zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego budownictwa, którymi kierujemy się w naszych działaniach w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Dając drugie życie naszym nieruchomościom, oszczędzamy zasoby, zmniejszamy emisję dwutlenku węgla i czynimy nasze istniejące budynki bardziej bezpieczne, ekologiczne i przyjazne dla społeczności lokalnych. Pomaga nam to nie tylko wzbogacić nasze portfolio o zupełnie nowe, funkcjonalne nieruchomości, ale także zbliżyć się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ, m.in. przystępnej cenowo i czystej energii, odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji czy zrównoważonych miasta i społeczności – mówi Yovav Carmi, Prezes Zarządu GTC.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie